Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníFanoušci Xiu Xiu si opět přijdou na své, přijede Jamie Stewart a Good for Cows

13.5.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky
Na podzim se českým fanouškům v premiéře představily newyorské hvězdy nezávislé scény Xiu Xiu a v těsném závěsu i Good for Cows, boční projekt jejich bubeníka a bývalého basáka. Uplynulo půl roku a duch Xiu Xiu se do naší metropole vrátí: v sólovém setu se představí frontman Jamie Stewart a Good for Cows mu budou předkapelou. To vše v úterý 19. května v A Studiu Rubín na Malostranském náměstí.

Xiu Xiu patří k zavedeným jménům americké pop avantgardy a platí za jednu z nejoriginálnějších kapel na indie-rockové scéně. Na ploše několika alb, EP a řady split singlů experimentovali s dřevními písničkářskými postupy, rockovými klišé, elektronikou i jazzem, a přitom si zachovávají vlastní tvář a svoje nahrávky pečetí specifickým rukopisem.

Na aktuální turné se Jamie Stewart rozhodl vydat a skladby své domovské skupiny představit sólově, jen s kytarou a stylophonem. Zaznít by přitom měly jak starší skladby, které Xiu Xiu na koncertech nehráli řadu let, tak i repertoár z plánované desky Dear God, I Hate Myself, která má vyjít začátkem příštího roku.

Dvojice Good for Cows – neboli bubeník Xiu Xiu Ches Smith a společně s ním jejich bývalý baskytarista Devin Hoff - se rádi inspirují punkem (Black Flag), jazzem (Anthony Braxton) a metalem (Motley Crue), naživo se tak dá čekat očekávat frenetická a hlučná jazzová improvizace.

Jamie Stewart + Good for Cows, Praha – A Studio Rubín, 19. 5. 09
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Fanousci-Xiu-Xiu-si-opet-prijdou-na-sve-prijede-Jamie-Stewart-a-Good-for-Cows~13~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.