Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníXiu Xiu, Zola Jesus a Former Ghosts dorazí v listopadu do Matrixu

20.7.2010 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Po víkendovém festivalu Creepy Teepee v Kutné Hoře přichází další hudební perlička od kolektivu am180. Na podzim bude slavit sedmé narozeniny, a to hned nadvakrát: nejprve 27. září koncertem synthipopové formace Future Islands na strahovské Sedmičce a následně 10. listopadu společným trojkoncertem Xiu Xiu, Zola Jesus a Former Ghosts v klubu Matrix.

Xiu Xiu, nadžánroví experimentátoři a čelní představitelé americké nezávislé scény, se do Prahy vrátí po dvou letech od své premiéry v Meet Factory. V mezidobí došlo opět ke změně v sestavě, kde klávesistku Caralee McElroy nahradila Angela Seo, a především k natočení nové desky. Ta je v pořadí už sedmou, nese název Dear God, I Hate Myself a její vydání se datuje k letošnímu únoru.

V posledních měsících prudce stoupající projekt Zola Jesus je dílem momentálně jedenadvacetileté Niky Rozy Danilovy, která, ač se to tak nemusí zdát, za ním stojí už od svých šestnácti. Zola Jesus přináší lo-fi psychadelický zvuk, místy se přiklánějící k noise-popu.

Jamie Stewart ze Xiu Xiu a Nika ze Zola Jesus rovněž sem tam vypomáhají s projektem Former Ghosts, který v jednočlenném provedení právě na Creepy Teepee představil jeho lídr Freddy Ruppert. Former Ghost přináší experimentální mix post-punku a synthi-popu a na kontě má debut Fleurs z loňského roku.

Xiu Xiu + Zola Jesus + Former Ghosts, Praha – Matrix, 10. 11. 10
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Xiu-Xiu-Zola-Jesus-a-Former-Ghosts-dorazi-v-listopadu-do-Matrixu~20~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.