muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJaksi taksi křtí už v pátek 7.10. v Rock Café svoje nové CD Signál

5.10.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Pražská hudební formace JAKSI TAKSI připravila na září dlouho očekávanou novinku s názvem Signál. Předchozí album Optimista ( 2008 ) se dočkalo velmi příznivého ohlasu mezi fanoušky a z toho vyplývající neustálá koncertní aktivita tak posunula vydání nového alba vždy několikrát na pozdější termín.

Kapela již předem avizovala, že další novinka bude navazovat na poslední album. Nejpatrnější změnou oproti předchozím počinům je obrácení pozornosti od vnějších záležitostí života k těm vnitřním. Už u alba Optimista, které bylo inspirováno příběhy z Nového zákona, byly texty, které nutily k zamyšlení více, než kdy před tím. Na albu Signál tomu nebude jinak. Hlavní myšlenkou alba je příběh člověka od jeho zrození až po jeho odchod a jeho věčný souboj mezi rozumem a citem, který je stále nevyřešen, bude-li kdy tomu jinak.

Frontman kapely a autor většiny textů Radek k tomu říká: „Album jsme nazvali Signál proto, že každý okamžik v našem životě může být bodem zlomu, kdy svůj život změníme. Potřebujeme k tomu jenom ten správný signál, musíme být vnímaví k tomu, co se kolem nás a uvnitř nás děje. Poslouchat svoje srdce a svůj rozum a rozhodnout se, čí rady jsou ty správné. Zejména v dnešní globalizované společnosti, kde se člověk stává stále víc součástí stáda, bytostí stále více kontrolovanou a manipulovanou, je potřeba, abychom si uvědomovali svoji identitu a svoji moc rozhodovat sami za sebe, i kdyby to mělo být proti většinovému názoru.“

Signál vyšel 11.září 2011 v 23:55. Tedy 5 minut před dvanáctou. Tento konkrétní čas mohla kapela zvolit díky novince v distribuci svého CD, které si budou moci stáhnout fanoušci za mírný poplatek přímo ze stránek kapely.

A ještě jeden rozdíl přináší nové album oproti tomu předchozímu. Zatímco Optimista byl obdarován pouze jediným videoklipem ke stejnojmenné písni, pro nový titul jsou natočeny již v tuto chvíli videoklipy tři a jejich počet by se měl zastavit až na pěti, což nebývá u českých kapel příliš obvyklé.

Samozřejmou součástí je rozsáhlé turné, těšit se tak na ni můžete téměř v každém městě.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jaksi-taksi-krti-uz-v-patek-710-v-Rock-Cafe-svoje-nove-CD-Signal~05~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.