Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníPost-rockoví titáni Cult of Luna (SWE) ve spojení s God Seed (NOR) zahrají v květnu v pražském Rock Café

3.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Mnozí ze zasvěcených se shodnou, že švédští post-metaloví průkopníci Cult Of Luna, právě vydali za poslední roky své nejlepší album. Řeč je o dlouze očekávané desce Vertikal, v rámci jejíž propagace vyrážejí Cult Of Luna na evropské turné, které se 2. května zastaví také v Praze, kde kapela vystoupí v klubu Rock Café. O zajímavou společnost se postará norská blackmetalová formace God Seed, ve které kralují známé persony Gaahl a King ov Hell, známí to ze svého působení v Gorgoroth.

Vstupenky na koncert Cult Of Luna a God Seed jsou k dostání ve všech běžných předprodejních sítích.
Cult Of Luna jsou po právu považováni ze jedny z průkopníků post-metalového žánru, k čemuž přispělo zejména přelomové album Salvation z roku 2004. Kapela na něm tehdy geniálně skloubila vyklidněné post-rockové plochy a tvrdě metalové pasáže a zařadila se mezi nejzajímavější představitele tehdy se rozvíjející post-metalové scény.

Následovala další nadprůměrná alba, ale nejvíce ohlasů vzbudila právě aktuální nahrávka Vertikal, na které Cult Of Luna potvrzují svou neuhasínající invenci a mimořádný cit pro vyvážené kompozice. Řada fanoušků se shodne, že nové album je typickým produktem Cult Of Luna, na kterém je ale oproti minulosti trochu více ambientních ploch a minimalistických pasáží. Jinak se ale jedná o brilantní vizitku kapely, jejíž jméno je v ranku „chytré hudby“ zapsáno zlatým písmem a také proto lze od pražského koncertu očekávat mimořádný zážitek.

Možná trochu nečekaným supportem se stávají norští God Seed. Po odchod ze své domovské kapely Gorgoroth tuto kapelu založili zpěvák Gaahl a basák King ov Hell a hned zpočátku dali všem najevo, že se hudebně nehodlají ubírat jiným směrem, než jak tomu bylo u jejich bývalé kapely. God Seed produkují severský blackmetal, který je však poněkud atmosféričtější a jakoby zahalený v mlze. Zde by se daly vystopovat jisté spojovací plochy právě s hudbou Cult of Luna. Pro další studium této formace doporučíme jejich debutové album I Begin z roku 2012.

CULT OF LUNA (swe)
GOD SEED (nor)
2. května 2014, Praha – Rock Café
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Postrockovi-titani-Cult-of-Luna-SWE-ve-spojeni-s-God-Seed-NOR-zahraji-v-kvetnu-v-prazskem-Rock-Cafe~03~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.