Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníElektrizující pražské vystoupení Norma Jean

16.4.2014 | Autor: Tomáš Babůrek | sekce: živě
V pražském klubu Rock Café vystoupili minulou neděli američtí metalcoristé Norma Jean. Pro mnohé návštěvníky byl tento koncert první příležitostí, kdy mohli vidět kapelu v České republice, jelikož za celou svou kariéru u nás Norma Jean vystoupili pouze jednou, a to před dvěma lety na festivalu Brutal Assault. Společně s nimi se na pódiu převedly kapely Liferuiner, Night Verses a Branson Hollis.

Večer zahájili francouzští post-hardcoristé Branson Hollis. Jejich hudba se nesla v houpavém rytmu a měla silný atmosférický náboj. Veliké zklamání však přišlo ze strany vokálů, které byly bohužel opravdu hrozné a srazily kapelu na kolena. Veškerý potenciál jejich skladeb byl zadupán do země falešnými zpěvy. Pokud by všechny skladby zpíval pouze jeden kytarista, jehož barva hlasu byla pro hudbu této kapely zcela vyhovující, místo všech tří členů, vyzvedlo by ji to o několik úrovní výš. Škoda.

VIDEO: Night Verses - Time Erases Time (Strung Out)


Dalšími vystupujícími byli post-hardcoroví Night Verses, kteří u nás vystoupili loni po boku letlive. Kapela si svým energickým a extatickým vystoupením získala všechny přítomné. Zpěvák Douglas Robinson do všech skladeb dal maximum svých emocí, jež lze slyšet i na jejich debutové nahrávce. Stejně precizně odvedla svou práci i nástrojová sekce, kdy bubeník Aric Improta fascinoval svou hrou na bicí celé publikum. Night Verses byli nadšení odezvou, které se jim od publika dostalo, a kapela slíbila, že se v České republice zase brzy ukáže. Doufejme, že svá slova dodrží.

Kanadští Liferuiner s sebou přivezli nálož ostrých a hutných kytarových riffů. Během jejich vystoupení se začal otevírat kotel pod pódiem. Nutno podotknout, že hlas frontmana Jonnyho O'Callaghana měl po celou dobu jejich koncertu neuvěřitelnou sílu. Kapela pálila mezi posluchače jednu skladbu za druhou, prezentovala rovněž skladby ze své loňské desky Future Revisionists, ale i z desek předchozích. Jen škoda, že se pod pódiem nevyrojilo tolik lidí jako tomu bylo u Night Verses.

VIDEO: Norma Jean - If You Got It At Five, You Got It At Fifty


Hvězda večera Norma Jean na sebe nenechala dlouho čekat. Kapelu z Atlanty přivítal nadšený kotel návštěvníků a peklo mohlo začít. Svým singlem If You Got It At Five You Got It At Fifty rozhýbala fanoušky hned ze začátku svého vystoupení. Cory Brandan se svým ansámblem předvedli neskutečně energické vystoupení. Nebáli se jakéhokoliv kontaktu s publikem, což dokazuje i to, že baskytarista John Finnegan seskočil z pódia a jal se hrát mezi moshujícím davem. Výběr skladeb musel uspokojit všechny posluchače, jelikož Norma Jean odehrála set skládající se ze songů ze zatím poslední desky Wrongdoers, ale i z mnohými opěvovaného debutu Bless the Martyr and Kiss the Child.

Všichni návštěvníci museli bez jakýchkoli pochyb odcházet s pocity nadšení a maximální spokojenosti. Celá akce se opravdu povedla a doufejme, že jsme se s Normou Jean a dalšími neviděli naposledy.

Norma Jean + Liferuiner + Night Verses + Branson Hollis, Praha - Rock Café, 13. 4. 14

Setlist:

Reefer Threefer
If You Got It at Five, You Got It at Fifty
The Potter Has No Hands
Birth of the Anti Mother
Wrongdoers
Sword in Mouth, Fire Eyes
Hive Minds
Bayonetwork: Vultures in Vivid Color
I Used to Hate Cell Phones But Now I Hate Car Accidents
The End of All Things Will Be Televised
A Small Spark vs. A Great Forest
Memphis Will Be Laid to Waste
Stone Dog
Vipers, Snakes and Actors
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Elektrizujici-vystoupeni-prazske-Norma-Jean~16~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.