Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníKultovní německá formace Die Krupps vystoupí v rámci turné k nové desce v Praze

30.1.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Velká událost česká 15. února pražský klub Rock Café, kde se představí němečtí elektro/industriální průkopníci Die Krupps. Jedna z nejvýraznějších evropských kapel osmdesátých a devadesátých let zde v rámci svého evropského turné představí nové album The Machinists of Joy, které se stalo nástupcem šestnáct let staré nahrávky Paradise Now.

Když před více než třiceti lety začali Die Krupps s kombinováním odlišných žánrů jako jsou elektronika, industrial a metal, znamenalo to na tehdejší hudební scéně doslova poprask. V dnešní době již sice hudební fúze ničím výjimečným nejsou, přesto však jméno Die Krupps neustále rezonuje patřičnou vahou. Společně s Kraftwerk a Einstürzenden Neubauten totiž tvoří nesmrtelnou trojici, která zásadním způsobem definovala podobu elektro/industriální hudby na mnoho dalších let.

Skupinu založil v roce 1981 zpěvák, kytarista a klávesista Jürgen Engler a již na debutovém albu převažoval industriální zvuk, postavený čistě na hlucích a úderech na kovy. Na dalších nahrávkách již dostávala více prostoru elektronika, kterou doplňovaly metalové kytary a agresivní zpěv. Die Krupps se v té době zařadili mezi hlavní představitele tzv. electronic body music. V roce 1997 se rozloučili albem Paradise Now, aby se opět vrátili na scénu v roce 2005 v rámci svého pětadvacetiletého jubilea.
  
I současnou podobu Die Krupps, která je aktuálně k poslechu právě na poslední desce The Machinists of Joy, charakterizují chladné kytary podkreslené elektronikou. Kromě nového materiálu se tak fanoušci, kteří navštíví blížící se pražský koncert, mohou těšit i na nesmrtelné hity jako Fatherland, Isolation nebo To The Hilt. Die Krupps se navíc obrátili s prosbou na své fanoušky, kteří si nyní mohou vybrat jaké songy z nové desky by si přáli na koncertech slyšet živě. Hlasovat lze na FB profilu kapely.

Jako support vystoupí chilský industriální projekt Vigilante, za nímž stojí známá persona Iván Munoz, a který se představil mj. jako support na jihoamerickém turné Nine Inch Nails. Celý večer pak odstartuje industrial/electro projekt Američana Bradleyho Billse z názvem Chant.  

Vstupenky na koncert Die Krupps, Vigilante a Chant jsou již nyní k dostání ve všech běžných předprodejních sítích. Bližší informace o koncertu naleznete na webové stránce www.obscure.cz.

DIE KRUPPS (ger)
Supports:
VIGILANTE (chil)
CHANT (usa)
15/02/2014, Praha – Rock Café
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kultovni-nemecka-formace-Die-Krupps-vystoupi-v-ramci-turne-k-nove-desce-v-Praze~30~leden~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.