přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVe čtvrtek dorazí Xiu Xiu, týden poté jejich bokovka Good for Cows

21.10.2008 | Autor: redakce | sekce: novinky

Xiu Xiu

Xiu Xiu

foto: David Horvitz, myspace.com/xiuxiuforlife

Již tento čtvrtek se v pražském multikulturním prostoru Meet Factory představí americké indie hvězdy Xiu Xiu. Část kapely se navíc jen šest dnů po své české premiéře do Prahy vrátí, a to se svým vedlejším projektem Good for Cows.

Xiu Xiu v Praze vystoupí v rámci večera věnovaného pátému výročí uměleckého kolektivu A.M.180, kde se dále představí newyorští indie-rockeři These Are Powers, východočeská kapela Pavilon M2 a písničkářský projekt Jon La Tash.
Kapela, v jejíž tvorbě se pestře prolínají vlivy od indie-popu přes elektroniku nebo folk až po post-rock, do naší metropole zavítá v rámci turné ke svému letošnímu a v pořadí šestému studiovému albu Women As Lovers, na které ukazuje svou nejřístupnější tvář. Více o Xiu Xiu si můžete přečíst v tomto článku.

Good for Cows tvoří bubeník Xiu Xiu Ches Smith společně s jejich bývalým baskytaristou Devinem Hoffem. Coby předskokané absolvují takřka celé evropské turné Xiu Xiu, v Praze se ovšem představí na samostatném koncertu v komorním prostředí klubu V Jelení. Ačkoliv jejich tvorba bývá řazena k freejazzu, jejich nástrojové obsazení čítá kontrabas a bicí; nakonec i jejich debut Bebop Fantasy vyšel na labelu Asian Man Records (Alkaline Trio, Less Than Jake, NOFX). Při příležitosti koncertu teď český label Bleeding Ear vydává kolekci 10th Concert Anniversary. Večer otevře elektronický projekt Moduretik.

Xiu Xiu, Praha − Meet Factory, 23. 10. 08
Good For Cows, Praha – V Jelení, 29. 10. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Ve-ctvrtek-dorazi-Xiu-Xiu-tyden-pote-jejich-bokovka-Good-for-Cows~21~rijen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.