Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSkotští Young Fathers naservírují hutnou porci experimentálního hiphopu

10.10.2015 | Autor: PR | sekce: novinky
Od posledního vystoupení psychedelické hip hipové trojice ze Skotska v prostorách smíchovské továrny uběhl teprve rok a půl, Young Fathers ale během té doby rozhodně nezaháleli, a na místo činu se tak vracejí jako hvězda prvotřídní velikosti, s prestižní Mercury Prize v jedné a s novou deskou White Men Are Black Men Too v druhé kapse. Směsicí alternativního rapu, r’n’b, reggaetonu a elektroniky roztančí domácí publikum 14. října v MeetFactory.

Členy seskupení Young Fathers svedla dohromady náhoda v roce 2008, kdy se Alloysious Massaquoi a Kayus Bankole prchající z válkami zmítané Afriky usadili v Edinburghu, rodném městě třetího člena kapely Grahama Hastingse. Možná to byl spíš osud, protože od prvních setkání v nízkoprazích bylo kosmopolitní trojce jasné, že hudbu, od které očekávají víc než jen zábavu, cítí všichni stejně. První album Inconceivable Child… Conceived produkované vydavatelstvím Black Sugar Record sice skončilo v šuplíku, hit Straight Back On It, který se k posluchačům dostal v podobě singlu, nakonec udělal díru do tehdejší hudební scény. Následující tři roky vyplnili Young Fathers dlouhou koncertní šňůrou (společně s Esser a Simian Mobile Disco), během které nevynechali ani pódia festivalů Sónar, T In The Park nebo Creamfields. Zásadní moment přišel v roce 2011, kdy dala skupina vale Blue Sugar Records a zakotvila u kalifornského labelu Anticon.

Vydavatelství, které vzniklo jako alternativa k velkým hiphopovým labelům a jejich sériově vyráběným hvězdičkám, bylo ale pro edinburské trio, které pod jeho hlavičkou vydalo reedice svého kazetového mixtape Tape Two, odrazovým můstkem k prvnímu oficiálně neoficiálnímu debutu Dead vydanému u kultovních Ninja Tunes/Big Dada. Deska, jež zfúzovala africké kořeny dvou ze tří členů kapely se skotskou lidovou tradicí, současnou bass music, triphopovou psychedelií a post-punkem, způsobila nejen rozruch na hudební scéně, ale v roce 2014 vynesla skupině také prestižní Mercury Prize. Za finanční odměnu spojenou s udělením ceny Alloysious, Kayus a G nakonec zaplatili nahrávání nového alba, které vznikalo v Berlíně, Melbourne i Londýně a pod názvem White Men Are Black Men Too přivádí od jara letošního roku do varu nejen kritiky, ale především fanoušky multietnického edinburghského tria, které se nebojí kontroverzních témat, ani překračování žánrových hranic.

Vstupenky:
350 Kč na www.meetfactory.cz (bez poplatků)
350 Kč (+ případné poplatky) v jiných předprodejích
450 Kč na místě
Předprodeje:
Ticketpro, Ticketportal, www.GoOut.cz a www.meetfactory.cz

Young Fathers, Praha -MeetFactory, 14. 10. 15  
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Skotsti-Young-Fathers-naserviruji-hutnou-porci-experimentalniho-hiphopu~10~rijen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.