Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSophie Hunger: Turné k vydání zatím nejlepšího alba Danger of Light v Akropoli

30.10.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Písně Sophie Hunger očarovaly renomovaného jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji ještě zcela neznámou vybral jako předkapelu. Díky tomu odehrála Sophie Hunger svůj vůbec první zahraniční koncert v Praze, a když letos už jako světová hvězda plánovala turné obsahující jen ty největší metropole, trvala na tom, že mezi nimi bude i Praha.

Její hlas zní jako surrealistické spojení Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů.

Hořkosladké písně Sophie Hunger se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, působí jako kousavé sny, jejichž atmosféru podbarvuje atypická kombinace trombonu s kytarou a pianem. Někdy jsou provokativní, jindy romantické či melancholické, ale vždy bez patosu a sebelítosti. Jako špetku koření do svého repertoáru přidává i písně v němčině či švýcarsko-německém dialektu.

Sophie Hunger byla prvním švýcarským umělcem, vystupujícím na festivalu v Glastonbury, získala ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale de France, koncertovala v Severní Americe s jazzovou hvězdou Madeleine Peyroux i s průkopníky pouštního blues Tinariwen.

Po koncertech v pražské Akropoli i na Colours of Ostrava se do Prahy vrací jako hvězda světového formátu a představí své nové album natočené s hostujícími muzikanty z tak elitních sestav jako Red Hot Chilli Peppers, PJ Harvey, Bright Eyes, Danger Mouse, a s producentem Adamem Samuelsem (Warpaint, Daniel Lanois, John Frusciante).

Předprodej: Ticketpro, Palác Akropolis - stání 390,- Kč / sezení (balkon) 440 Kč
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Sophie-Hunger-Turne-k-vydani-zatim-nejlepsiho-alba-Danger-of-Light-v-Akropoli~30~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.