Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSkinny Molly předvedou svůj jižanský rock v Brně a Praze

28.9.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Skinny Molly je americká kapela, jejíž ultrajižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet.

Jižanský band Skinny Molly založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes spolu s další ikonou jižanského rocku kytaristou Davem Hlubekem. Název Skinny Molly pak jasně a doslovně signalizuje na dřívější působiště dvou hlavních „otců zakladatelů“. Estes prožil část devadesátých let v barvách Lynyrd Skynyrd, Hlubek byl zas klíčovou postavou slavné rané éry Molly Hatchet.

Albový debut s názvem No Good Deed vyšel až v roce 2008, ovšem již bez Dave Hlubeka, který se vrátil zpět k Molly Hatchet. Mike Estes v té době paralelně s kariérou Skinny Molly pak ještě působil ve slavných Blackfoot. S touto kapelou se také představil koncertně v Praze v roce 2011. Když v důsledku právních kliček klasičtí Blackfoot nesměli již po roce 2011 hrát, nastal prostor pro intenzivní koncertní i studiovou práci kapely Skinny Molly. Druhá studiovka s názvem Haywire Riot vychází na podzim roku 2012 a po ní následuje evropské turné. Druhá část turné je plánovaná na letošní říjen a dvě koncertní zastávky v ČR budou v Brně a v Praze.

Tvorba Skinny Molly představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix lehce countryrockového projevu Lynyrd Skynyrd s mnohem hutnějším rockovým výrazem Blackfoot. Koncertní setlist pak slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých kapel členů Skinny Molly. Dojde tedy i na hity typu Train Train od Blackfoot či na erbovní jižanskou hymnu Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd!

Skinny Molly vyrazí na turné ve složení Mike Estes-ex Lynyrd Skynyrd, Blackfoot (kytara, zpěv), Jay Johnson-ex Blackfoot (kytara, zpěv), Kurt Pietro-ex Blackfoot (bicí) a Luke Bradshaw (basa)

Info a vstupenky - ag. Ozzy a potkan-tel.603 531 943, e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

SKINNY MOLLY(USA)
Support:Pumpa(CZ)
24.10.2013, 20.00 hod., BRNO - Melodka, Kounicova 20
25.10.2013, 20.00 hod., PRAHA - Nová Chmelnice, Koněvova 219
Vstupné 450,-Kč
  
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Skinny-Molly-predvedou-svuj-jizansky-rock-v-Brne-a-Praze~28~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.