Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníO2 arena: Elán, The Tap Tap a smrtka na orloji

16.9.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Legendární slovenská skupina Elán si vybrala předkapelu pro koncert roku, který chystá na středu 20. října do největší multifunkční arény v ČR. V pražské O2 areně před jejich hodinu a půl dlouhým vystoupením zahraje unikátní česká skupina The Tap Tap. Skupina je složená ze studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Zakladatelem a kapelníkem skupiny je Šimon Ornest.

„Kapela The Tap Tap nám byla sympatická hned od chvíle, co jsme se o ní dozvěděli. Je fantastické, co všechno tito mladí lidé dokázali a jak kvalitní muziku dělají. Už se na ně moc těšíme,“ říká Jožo Ráž, frontman skupiny Elán.

„Osudy Jožo Ráže a členů The Tap Tap mají mnoho společného. Je v nich nepřízeň osudu, ale zároveň obrovský ELÁN se s ním poprat, nevzdat to a dostat se znovu na vrchol,“ dodává Jan Tuna, mluvčí BESTSPORT akciová společnost, majitele a provozovatele O2 areny, který koncert Elánu zároveň pořádá.

The Tap Tap je ojedinělý projekt studentů se zdravotním postižením, kteří spolupracují a vystupují se známými osobnostmi české hudební scény (David Koller, Dan Bárta, Matěj Ruppert, Laco Deczi, Helena Vondráčková, Ewa Farna, Zdeněk Svěrák, Kamil Střihavka, Ondřej Hejma, Vladimír Mišík, Tomáš Hanák....). Po 14 letech své existence je The Tap Tap velmi výraznou součástí české hudební scény.

"Pozvání ke spolupráci na pražském koncertě Elánů v O2 areně si velmi vážíme. V Česku i na Slovensku není mnoho kapel, které naplní prostor pro 20 000 lidí. Všem divákům a posluchačům chceme ukázat, že žít umělecky a lidsky naplno je možné, i když se s vámi osud zrovna nemazlí," říká Šimon Ornest.

Smrtka na pražskom orloji

V poslední době kapela vystupovala například v Rudolfinu, v pražském domě v Bruselu, v Lucemburské filharmonii, společně koncertovala s Plzeňskou filharmonií, hrála na českých hudebních festivalech a nebo v přímém televizním přenosu benefičního koncertu na TV NOVA. Pro své vystoupení před pražským koncertem Elánu právě v těchto dnech chystá vlastní aranžmá jeho hitu „Smrtka na pražskom orloji“. Právě v ní Jožo Ráž zpívá: „Pozývam vás všetkých na pivo. Kašlem na smrť - verím na život!!!

Jiří Holzmann, sólový zpěvák The Tap Tap, který se zhostí partu Joža Ráže k tomu uvádí:

"Vyrůstal jsem v rockem živené rodině a kapelu Elán dobře znám. Obdivuji hlasový rozsah pana Ráže a těším se, že si spolu zazpíváme. Na písničce "Smrtka na pražskom orloji" mě baví nadhled a radost ze života, který nakonec dopadne pro nás všechny stejně. Věřím, že z našeho společného vystoupení budou diváci odcházet s nezapomenutelným zážitkem v srdci.“

A moderátor a tiskový mluvčí The Tap Tap Ladislav Angelovič ho doplňuje:

"Jsme samozřejmě moc rádi, že si nás jako předkapelu vybrala tak slavná skupina jako Elán pro vystoupení v největší aréně v zemi. Konec konců kolik kapel v Čechách nebo na Slovensku může řici, že hráli v Carnegie Hall. Tam bychom si také jednou rádi zahráli."

Diváci i spolupracující umělci se shodují na tom, že vystoupení The Tap Tap jsou nejen profesionálně zvládnutá, ale přinášejí obrovské množství energie, naděje a chuti do života. A právě chuť do života a schopnost se nevzdávat je pro velké množství lidí synonymem slova Elán.

Koncert skupiny Elán s předkapelou The Tap Tap začíná ve středu 20. října 2010 v pražské O2 areně už v 19:00. Vstupenky v cenách již od 490, - Kč jsou v prodeji na terminálech SAZKA, rezervace je možná na www.sazkaticket.cz.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/O2-arena-Elan-The-Tap-Tap-a-smrtka-na-orloji~16~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.