Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníIlle a Never Sol vyráží na společné turné po českých a moravských klubech

3.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Když loni v srpnu vyšel albový debut ILLE Ve tvý skříni, nejeden recenzent se jej nebál označit za jedno z nej domácích alb roku 2013. Teď, více než půl roku po vydání se ukazuje, že to rozhodně nebyla planá slova. Kromě nominace na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013 debut ILLE aktuálně získal nominaci na Óčko Hudební ceny 2013, tři nominace na hudební ceny Anděl a redaktoři webového magazínu Musicserver.cz ho dokonce ve svém každoročním žebříčku nejlepších domácích alb označili za to nejlepší, co v ČR během loňského roku vyšlo.

Never Sol se po nominaci na Cenu české hudební kritiky Apollo 2013 může nově pochlubit také dvěma nominacemi na Ceny Anděl. Ty si zpěvačka, klavíristka a skladatelka vysloužila za loňský debut Under Quiet, který ji vynesl mezi tři nejlepší v kategoriích Objev roku a Zpěvačka roku. Zmiňované nominace a chvála obecně však pro Never Sol nejsou důvodem k usnutí na vavřínech. Ba naopak - když se podíváme na její aktuální i plánované aktivity, je zřejmé, že se jedna z největších nadějí tuzemské hudební scény snaží posouvat stále dál.

V únoru se v Bratislavě zúčastnila česko-slovenského vydání prestižní Red Bull Music Academy, kde mimo jiné vznikl společný track se slovenskými talenty Ink Midget, Pjoni a Biomat, který si můžete poslechnou zde.  Na podzim 2014 se pak talentovaná hudebnice vydá koncertovat mimo ČR, aby podpořila zahraniční vydání Under Quiet u německého labelu Denovali Records.

Ještě než se 14. 5. v Hudebním divadle Karlín rozhodne o tom, zda nějakou z nominací Never Sol či ILLE promění, vyráží na společné jarní tour. Při té příležitosti vytvořily také obě hudebnice společnou píseň a videoupoutávku, která by prý mohla zaznít i na koncertech.

Termíny společného turné ILLE a Never Sol:

28/3 Dobříš - KS Dobříš
4/4 Děčín - Le Noir
5/4 Ústí nad Labem - Mumie
10/4 Praha - Palác Akropolis
16/4 Olomouc - Jazz Tibet
17/4 Brno - Kabinet Múz
18/4 Ostrava - Cooltour
19/4 Uherské Hradiště - Kino Mír
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ille-a-Never-Sol-vyrazi-na-spolecne-turne-po-ceskych-a-moravskych-klubech~03~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.