Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníKřehké písničkářství Never Sol zazní v Paláci Akropolis

21.9.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Křehké písničkářství, nakažlivá melancholie i uhrančivý hlas plný obnažených emocí, to je projekt Never Sol zpěvačky a klávesistky Sáry Vondráškové. Jeden z největších českých hudebních objevů roku poslední doby o sobě dal poprvé vědět skladbou Lay Down z kriminálního dramatu Ve stínu režiséra Davida Ondříčka. Skvěle přijatá píseň byla také počátkem spolupráce s legendárním producentem Janem P. Muchowem, pod jehož dohledem Never Sol nahrála debutové album, které patří  k nejočekávanějším nahrávkám roku 2013. Album vychází 27. září a o den dříve bude za podpory řady hostů pokřtěno v Paláci Akropolis.

Biografie Never Sol

Sára Vondrášková vystudovala jazzový zpěv na Ježkově konzervatoři a svoji kariéru začala sama s klavírem na „domovské scéně“ v Café V lese. Působila i v jiných – převážně jazzových kapelách, setkání s Janem P. Muchowem (Ecstasy of St. Theresa, Umakart) na podzim 2011 ale nasměrovalo její kariéru zcela novým směrem. Vznikl tak Never Sol - sebevědomý písničkářský projekt míchající pop, soul i elektronickou hudbu. Ve středu žánrového mixu je ale Sářin hlas upomínající svým zabarvením na velké soulové vokalistky od Billie Holiday až třeba po Adele.

Myslím, že každý člověk má v sobě několik poloh a nějaký svůj vnitřní svět, který neukazuje každému a vlastně ho ani ukázat nemůže. Odhalit ho ale může právě ve své tvorbě, kde získává díky hudebnímu jazyku podobu a smysl, který normálně vyjádřit nelze,“ říká Sára Vondrášková, jejíž Never Sol má nakročeno k velké kariéře. Angličtina, kterou zpívá, by mohla naznačovat mezinárodní ambice, skutečnost je ale prozaičtější: „Paradoxně se mi v angličtině nejlépe a nejpřirozeněji formulují myšlenky,“ vysvětluje.

Never Sol v koncertní sestavě doplní také dvoje bicí a housle. Jako hosté vystoupí například Floex nebo Jan P. Muchow.  

Předprodej lístků v kavárně Paláce Akropolis a sítích Ticketpro a Ticketstream

190,- Kč v kavárně Paláce Akropolis
190,- Kč +poplatky v předprodejích
250,- Kč  na místě
EuroConnections:  NEVER SOL (CZ) + hosté
Palác Akropolis  26. září 2013  19,30
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Krehke-pisnickarstvi-Never-Sol-zazni-v-Palaci-Akropolis~21~zari~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.