Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Soulfly – Enslaved

20.6.2012 | Autor: Michal HusákRoadrunner/Supraphon (53:30 )
Ať už patříte k věrným příznivcům Maxe Cavalery, anebo jste ve shodě s kritičtějším táborem měli z posledních jeho nahrávek rozpačitý pocit rozmělnění a únavy, novince  Enslaved nemůžete upřít osvěžující nádech.

Čerstvý vítr možná přivedla do Soulfly obměna rytmické části sestavy; až deathmetalový říz jistě podpořil zejména bubeník Kinkade, čerstvě zlanařený od Borknagar – na jejichž výše recenzované desce ještě hraje! Principál však především vyvolal bůhvíodkud dávné charisma evokující ve zvuku a náladě vzpomínky na Sepulturu z přelomu 80. a 90. let. A byť to logicky není žádná revoluce ani nic extra složitého, taková salva surové energie prostě není k zahození.

VIDEO: Soulfly - World Scum


Navíc nejde o žádnou samoúčelnou řežbu (na rozdíl od druhé desky Cavalera Conspiracy), vše je tak akorát opracováno a nasměrováno „zdravým“ směrem; tedy pro tuto muziku zdravým, temnějším, patřičně hutným, ale pořád dostatečně pestrým.

Zlatý hřeb: Treachery
Zní to jako: typická „cavalerovština“, ale surovější a s příchutí starých dobrých časů

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Soulfly-Enslaved~20~cerven~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.