Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVelikonoční zmrtvýchvstání ve Vagonu

11.4.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Součástí programu Česká hudba 2004 je celá řada akcí, věnovaných písničkáři a básníkovi Karlu Krylovi, který se narodil před 60 lety a zemřel před 10 lety. Patří mezi ně i výstava o hudební tvorbě Karla Kryla "Píseň pro blbouna nejapnýho", která je od 3.3. až do konce dubna k vidění v hudebním klubu Vagon na Národní třídě v Praze. Součástí výstavy je speciální koncert, který proběhne rovněž v klubu Vagon v den Krylových nedožitých 60. narozenin, na Velikonoční pondělí 12. dubna od 20 hodin večer.
Nové úpravy písniček budou stylově a žánrově velmi různorodé, od soudobého folku přes rock, etnické inspirace, punk, ska, alternativní přístupy až po elektroniku. Tento ojedinělý experiment může pobouřit přísné puristy i nadchnout věčné hledače. Věříme, že konfrontace různých přístupů odkryje mnohé dosud utajené vlastnosti a výrazové možnosti Krylova repertoáru a že bude inspirativní pro publikum i hudebníky. Na večírku vystoupí: Maraca, Kamil Jasmín Band, E!E, Raven + Ivan Myslikovjan, Jablkoň, Jé Jé Neduha & Extempore Band, Jiří Dědeček, Oskar Petr & Fabrica Acustica, Pavla Milcová a Peter Binder, MCH Band, Karel Kryl Rock Band, Psí vojáci, Echt!
Zazní mimo jiné úpravy skladeb: Anděl; Bratříčku, zavírej vrátka; Důchodce; Jeřabiny; Jsme k smrti unaveni; Král a klaun; Marat ve vaně; Morituri Te Salutant; Nevidomá dívka; Omezená suverenita; Salome; Srdce a kříž; Veličenstvo Kat; Znamení doby; Žalm 71.

Výstavu pořádá Popmuseum ve spolupráci s Klubem Karla Kryla.
Koncert pořádá Popmuseum ve spolupráci s Pohyblivým klubem Joe´s Garage.
Akci podporuje Ministerstvo kultury České republiky a hlavní město Praha.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Velikonocni-zmrtvychvstani-ve-Vagonu~11~duben~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.