Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Karel Kryl - Solidarita - Mnichov 1982

27.4.2014 | Autor: Ivan IvanovSupraphon (36:18 & 50:42)
Po Krylově smrti jeho desky a hlavně koncerty začal vydávat kdekdo, a proto není divu, že kvalita těchto záznamů byla velmi kolísavá. Ovšem jsou koncertní nahrávky a koncertní nahrávky. V tomto případě jde o vydavatelský počin naprosto dotažený po všech stránkách, včetně vynikající zvukové kvality a grafického zpracování bookletu.

Obsah koncertu, který se konal v Mnichově na podporu polského odborového hnutí Solidarita, bude stejně zajímavý jak pro začínajícího posluchače, tak i pro dlouholetého znalce jedinečného českého barda. Jsou zde starší písničky přetextované do polštiny i zatím nevydaný materiál. Kryl byl proslulý výbornou výslovností v různých jazycích, a tak střídání písniček v polštině, češtině, ale také němčině (včetně sarkastických průvodních komentářů a poznámek) působí naprosto přirozeně.

Toto dvojalbum lze brát i jako dokument, který vyplňuje určitou mezeru. Posluchači se dostává autentické svědectví o tom, jak vypadaly koncerty Kryla v emigraci.

Zlatý hřeb: Dívka havířka
Zní to jako: Kryl s dobře naladěnou kytarou a při chuti

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Karel-Kryl-Solidarita-Mnichov-1982~27~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.