Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPeter Lipa opět v Čechách

4.6.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Nestor slovenského jazzu a blues PETER LIPA vystoupí se svým bandem ve středu 9.6. v klubu Mecca v dramaturgii Jazz Clubu Železná.

Zpěvák, skladatel, organizátor, moderátor, dlouholetý dramaturg a promotér festivalu Bratislavské jazzové dni - to všechno (a ještě mnohem víc) stihl během své víc než pětatřicetileté kariéry Peter Lipa. Jeho pěvecké možnosti sahají od jazzových standardů a dixielandu přes latinskoamerický jazz, šanson a spirituály až po funk a rock. Natočil dlouhou řadu alb, zatím poslední s názvem Beatles In Blue(s) vyšlo v Čechách v roce 2003 u Indies Records. Koncertoval prakticky po celém světě, spolupracoval s většinou významných postav slovenského i českého jazzu a rocku (Peter Breiner, Luboš Andršt, Vladimír "Guma" Kulhánek, Dežo Ursiny, Emil Viklický, Gabriel Jonáš, Andrej Šeban...). V posledních letech tvoří jeho kapelu špičkoví mladí hudebníci Martin Gašpar (baskytara), Juraj Tatár (klávesy), Marcel Buntaj (bicí) a Michal Žáček (altsaxofon, sopránsaxofon, zpěv). Lipovy koncerty bývají nevšedním zážitkem díky muzikálnosti celého souboru, vyváženému repertoáru a vlídnému, inteligentnímu humoru hlavního protagonisty.

U příležitosti reedice alba Blues z Lipového Dřeva (Supraphon 1984) se vloni po více než patnácti letech dal mimořádně dohromady také někdejší Lipa-Andršt Blues Band, aby odehrál krátké turné v sestavě Peter Lipa - zpěv, Luboš Andršt - kytara, Ondřej Konrád - foukací harmonika, Vladimír "Guma" Kulhánek - baskytara a Pavel Razím - bicí. Zítra, tedy 5. června, hraje Blues Band na festivalu Blues v lese.
Další koncertní termíny Lipova bandu najdete pochopitelně na jeho webu.


Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Peter-Lipa-opet-v-Cechach~04~cerven~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.