Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNierika & Here zahrají v ostravském Boomerangu

24.11.2006 | Autor: Jiří Reiter | sekce: novinky
Kopřivnická kapela Nierika od svých downtempových začátků pokročila k hudebnímu výrazu neuvěřielně svéráznému a dynamickému. Jejich aktuální album Poison On Your Spoon je dítko nadmíru povedené a napěchované výtečnou muzikou.

Kapela vznikla v roce 2001 jako studiový projekt Toma Neuwertha a Michala Burgeta, postupně se zapojili další členové a vznikla regulerní kapela, která o dva roky později začala koncertovat. Na konci roku 2003 vychází debut Hydroponicum mířící kamsi k triphopovýcm luhům a hájům. Zprvu značně elektronická muzika nižších bpm se postupem času mění a nabírá rockovější rysy, z čehož čerpá jejich nejnovější CD.
Během svého působení absolvovala Nierika množství koncertů, mimo jiné společně s kapelami Tata Bojs, Veneer, Khoiba, nebo Skyline.

Vyškovští Here mají historii o něco delší, existují již od roku 1990, na svém kontě mají na osm CD, jejichž obsah se pohybuje v intencích zvuků kytarových, ambientních i elektronických. Aktuální nahrávka Figura porca sice zaznamaneala rozporuplné reakce recenzentů, živá podání skladeb však zaujmou i roztančí.

Udělejte si čas a skvělý dvojkoncert kapel Here a Nierika si ve středu 29. listopadu přijďte vyslechnout do ostravského klubu Boomerang.

Nierika + Here, Ostrava - Boomerang, 29. 11. 06
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nierika-Here-v-ostravskem-Boomerangu~24~listopad~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.