Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSimeon Soul Charger udeří akusticky v Ostravě

5.3.2016 | Autor: PR | sekce: novinky
Psychedelie, folk, blues, prog a stoner rock, tentokrát však v akustickém hávu! Americká čtveřice Simeon Soul Charger se po dvou a půl letech vrací do Ostravy, aby potvrdila svou pověst famózní koncertní kapely. V pondělí 7. března 2016 odehrají „Simeoni“ speciální unplugged koncert v klubu Parník.

Simeon Soul Charger vznikli v americkém Ohiu v roce 2008. O rok později, po koncertě v jednom z legendárních klubů v New York City, byli pozváni na zkušební dvoutýdenní turné do Německa. Zdejší publikum na muzikanty kolem frontmana Aarona Brookse nadšeně reagovalo a jejich první dvě EP byla po prvních dvou koncertech zcela vyprodána. Díky tomuto obrovskému úspěchu se „Simeoni“ v roce 2011 opět vrátili do Německa a odehráli zde 60 koncertů. Jejich mottem pro každou show byl samotný název kapely - Simeon (hebrejsky pomocí pozorného poslechu) Soul Charger (nabít duši). Útočiště našli na staré bavorské farmě, kde také vzniklo i debutové album Meet Me In The Afterlife. Deska vydaná nezávislým labelem byla nadšeně přijata hudebními kritiky, kteří psali o „rockovém albu roku“ i „nových Led Zeppelin“. Reakce tisku i publika přiměly kapelu zůstat v Německu natrvalo.

V roce 2012 nahráli Simeon Soul Charger opus Harmony Square, filmovou rockovou operu, která sklidila uznání nejen na nezávislé scéně. Na následujícím albu chtěla kapela podle svých slov v prvé řadě zachytit strhující atmosféru svých koncertů. Aaron Brooks (zpěv, kytara, klávesy), Rick Phillips (kytara, vokály), Joe Kidd (bicí, vokály) a Spider Monkey (baskytara, vokály) proto pozvali do studia své přátele a natočili všechny nástroje najednou, jako by šlo o živé vystoupení. Výsledkem je energická a odvážná deska A Trick Of Light (2014) plná hitových skladeb i bláznivých psychedelických experimentů, které dávají hudbě 70. let překvapivou, moderní, tvrdší a hypnotičtější podobu. Čtveřice od té doby neúnavně koncertuje, přičemž mezi stovkami „zářezů“ ve čtrnácti zemích světa nechybí mj. rok staré vystoupení v pražském Paláci Akropolis.

Simeon Soul Charger přijedou do Ostravy poprvé od června 2013 a své písně v tentokrát předvedou působivém akustickém hávu. Role předskokanů se ujmou ostravští Sækədʒəwiːə, kteří si pro tuto příležitost rovněž připravili osobitý unplugged set. Vstupné: 150,-.

Simeon Soul Charger + Sækədʒəwiːə, Ostrava - Klub Parník, 7. 3. 16
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Simeon-Soul-Charger-uderi-akusticky-v-Ostrave~05~brezen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.