Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníKvěty mají novou desku, zítra ji pokřtí na Flédě

25.4.2011 | Autor: redakce | sekce: novinky

Tradice brněnské alternativně folkové hudby má v Květech významného pokračovatele, který v ní probouzí to nejatraktivnější možné já. Začátkem měsíce skupině vyšla nová deska V čajové konvici, která bude pokřtěna na zítřejším koncertu v brněnském klubu Fléda. Jako hosté představí bratislavští Lonital.

Písně, které se nachází na novém albu Květů, nejprve vznikly pro multimediální projekt Svět podle Fagi. „Album V čajové konvici není hudba k divadlu. Jsou to písně z projektu Svět podle Fagi . Do něj patří i představení divadla DNO, stejně jako knižně vydaný komiks a facebooková doména. Já se na projektu podílel, byl jsem přizván,“ říká za kapelu Martin E. Kyšperský. „Všechny písně byly složeny na základě tohoto popudu a střídavě se objevují i v divadelním představení, v němž pravidelně hraju. Prostě jednoduchý, lehký písničky, který bychom jinak nestvořili.“

V některých věcech se deska podobá své předchůdkyni. Opět disponuje syrovým zvukem Ondřeje Ježka a i nyní zde najdete řadu hostů. Jako hostující zpěvačky zde naleznete Lenku Dusilovou, Janu Kaplanovou, Kristýnu Lhotákovou, Lucii Vítkovou a další.  

Nedlouho po Brně bude následovat ještě křest v Praze, který proběhne 10. května v klubu Futurum.

Květy, Brno – Fléda, 26. 4. 11
Květy, Praha – Futurum, 10. 5. 11
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Kvety-maji-novou-desku-zitra-ji-pokrti-na-Flede~25~duben~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.