Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníAirfare, Brno, 10. 11. 11

14.11.2011 | Autor: Jan Simandl | sekce: živě
Křest nové desky Airfare byl rozhodně jednou z nejzajímavějších akcí listopadu. Pro všechny příznivce svěžích pop-rockových kytarovek tedy víceméně povinnost a pro ostatní jedinečná možnost poznat mladou a úspěšnou kapelu a navíc dostat k lístku křtěné CD.

Jako support se na Flédě představila dvě uskupení. Večer otevřela kapela The Strokes Revival. Nevděčné úlohy vyplnit čas mezi otevřením klubu a hlavním koncertem se chopili kluci statečně, ale u velice nízkého počtu návštěvníků v klubu nevyvolali nějakou hlubší odezvu.

O něco lépe už na tom byla parta s podivným názvem Professor Leopard. Během jejich koncertu se počet diváků o něco zvedl a přední řady posluchačů si koncert evidentně užívaly. Zajímavostí mohlo být sledování hry vpravo stojícího kytaristy, který střídavě hrál trsátkem a chvílemi prsty a byť se nejednalo žádné kytarové finesy, působilo jeho hra neotřele a neobvykle.

Po chvíli nutné k úpravě pódia konečně nastoupili za velkých ovací Airfare a koncert zahájili pěkně zostra písní z nové desky. Brzy po začátku se ukázal dřívě avizovaný kmotr David Koller a skropil album nazvané Youngblood šampaňským. Po křtu pokračovala kapela ve svém koncertním setu a pomalu se propracovávala ke známým hitům jako D1 nebo School. Celkem z nové desky zazněly čtyři písně a zejména Radio publikum pořádně rozpumpovalo. Jako první přídavek pánové zahráli svůj zřejmě největší hit Sorry Baby, který si s nimi přišel odbouchat David Koller a bubeník Richard se na tuto chvíli chopil kytary. Posléze přidali evidentně v pohodě hrající Airfare jako tečku ještě dvě písně.

Jaký tedy vlastně byl samotný koncert? Jednotliví muzikanti odehráli přesně takové představení, jaké se dalo očekávat. Z celé kapely vyzařovala pohoda a enegrie, kterou předávali nadšenému publiku. Přesto však v průběhu celého vystoupené chybělo něco, čím se liší dobrý koncert od skvělého. Patrné to asi bylo zejména lidem, kteří už někdy Airfare viděli naživo - kapela to zkrátka umí ještě o něco lépe a dokonaleji, ale většina návštěvníků odcházela i tak právem spokojena.

Nijak zvlášť se nevyznamenal zvukař - v první půli se uplně ztrácel zpěv a doprovodná kytara (patrné hlavně v D1, kde hrál zpěvák neslyšitelné kytarové sólo) v kombinaci se zbytečně vytaženými basy. Obě věci jsou ale spíše drobnosti, jež nemohou dobrý zážitek pokazit. Je potřeba také pochválit všechny členy - každý z nich hrál přesně, bez velkých chyb a s nadšením.

Airfare tedy úspěšně pokřtili v Brně novou desku a já doufám, že se jim podaří ještě více prosadit na české a snad i zahraniční scéně. Potenciál na to rozhodně mají.

Airfare, Brno - Fléda, 10. 11. 11
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Airfare-Brno-Fleda-10-11-2011~14~listopad~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.