Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJaroslav „Olin“ Nejezchleba slaví padesátku a vydává sólové album

5.1.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky
Violoncellista Jaroslav „Olin“ Nejezchleba v těchto dnech vydává své první sólové album, které dostalo název Noční lov, a připravuje se na speciální koncert ke svým padesátým narozeninám. Ten se za účasti řady hostů uskuteční tuto neděli v pražském Paláci Akropolis.

Na koncert přijaly pozvání kapely, se kterými Olin v současnosti hraje - Trio Ivana Hlase a Blues Session - a dále pak hosté: Vladimír Mišík & ETC, Anna K a Jiří Janouch, Vlasta Třešňák, Vladimír Merta či Petr Skoumal.

Album Noční lov, které zároveň bude v rámci koncertu pokřtěno, obsahuje jedenáct skladeb, žánrově propletených od folku až po rock. Nahráno bylo ve studiu Norbiho Kovácse, který se na něm podílel i interpretačně.

Jaroslav „Olin“ Nejezchleba a hosté, Praha – Palác Akropolis, 10. 1. 10

Jaroslav „Olin“ Nejezchleba

Jaroslav „Olin“ Nejezchleba je jeden z mála významných violoncellistů českého bigbítu. Kromě violoncella ale ovládá kytaru, baskytaru, housle a další hudební nástroje, je také skladatelem, textařem a zpěvákem. Poté, co vystudoval brněnskou konzervatoř ve hře na cello, odejel do Prahy, kde hrál s kapelou Marsyas, poté se stal členem skupiny ETC Vladimír Mišíka, kde setrval celých 18 let. V současné době hraje s Triem Ivana Hlase, je frontonem kapely Blues Session, příležitostně stále hostuje s ETC a vyjíždí s Vladimírem Mišíkem a jeho ČDG. Interpretačně se podílí na mnoha CD hudebníků, jako je např. Anna K., Petr Skoumal, Michal Prokop ad.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jaroslav-Olin-Nejezchleba-slavi-padesatku-a-vydava-solove-album~05~leden~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.