Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníČeští muzikanti odehrají benefici pro nemocného bluesmana Steva Whitea

1.3.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky
Ve čtvrtek 4. března se v pražském Paláci Akropolis uskuteční dobročinný koncert na pomoc vážně nemocnému bluesmanovi a kytarovému virtuózovi Stevu Whiteovi.

Steve v Česku poprvé koncertoval před pěti lety, kdy si svým One Man Bandem okamžitě získal pražské obecenstvo. Dokonce si oblíbil si Českou republiku natolik, že se každým rokem vracel na krátká turné.

Na pódiu Paláce Akropolis se vystřídají a zahrají mimo jiné Radim Hladík, Vladimír Mišík, Ivan Hlas, Norbi Kovács, Olin Nejezchleba, Mirek Linhart, Lenka Filipová, Tony Ackerman, Dáša Voňková-Andrtová, Njorek, Luboš Andršt a mnoho dalších. V jakých sestavách hudebníci vystoupí, bude pro návštěvníky překvapením.

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 450 Kč (+ popl.), na místě pak za 490 Kč. Cena vstupenky zahrnuje DVD s koncertem Steva Whitea, zaznamenaného v Praze v listopadu 2008.

Koncert pro Steva, Praha - Palác Akropolis, 4. 3. 10

Steve White

Steve White žije poblíž San Diega v Kalifornii. Vystupuje sám, ale jeho hra vzbuzuje dojem hry celé kapely - odtud také podtitul The One-Man-Blues-Orchestra. Steve zpívá, hraje virtuózně na kytaru, harmoniku a vlastnoručně zhotovené perkuse ovládané nohami. Při hře na kytaru s nízkým laděním používá mistrně techniku finger picking, slapu a slidu bottle neckem. Při své perkusivní hře se spoléhá na dokonale ozvučenou kytaru. Nožní pedál je důmyslně zhotoven pro rytmizování poklepem nohami. Výsledkem je zvuk velmi podobný zvuku bicích. Na kotníku má zavěšený náramek z mnoha mušlí, které třením a narážením na sebe vyluzují zajímavé zvuky. To vše umocňuje podmanivý chraplavý Stevův hlas. (PR)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Cesti-muzikanti-odehraji-benefici-pro-nemocneho-bluesmana-Steva-Whitea~01~brezen~2010/

Komentáře

celkový počet: 2

Njorek  Ubohá čeština
Standa  Rukami, nohami

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.