Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníFenomén izraelské world music 14. července v Lucerna baru

8.7.2003 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
V pondělí 14. července od půl desáté vystoupí v pražském Lucerna Music Baru sedmičlenná izraelská skupina Sheva. Soubor vytváří jedinečnou world music, inspirovanou hebrejskou a arabskou kulturou i dalšími kulturami. Originálním způsobem spojuje biblické texty se súfijskými a skládá nové modlitby za mír a přátelství mezi národy. V těchto písních - modlitbách vyjadřuje svou vizi o spojení všech zemí světa v jednu soudržnou planetu. Sheva má rozmanitý hudební instrumentář: tradiční arabské perkuse, perský tar, indický sarod a sitár, džembé, saz, liru, rabáb, perský santúr, marocký ney, zurnu, šenaj, harmonium, didžeridu, bicí soupravu, samplery a další. Skupina vznikla v unikátní komunitě sídlící v Galilejských horách na severu Izraele. Od počátku byly její koncerty vřele přijímány, dnes je Sheva fenoménem izraelské scény world music. Svými výpravnými koncerty přitahuje tisíce lidí, kteří se s kapelou vydávají na fantastickou hudební pouť od meditace a modlitby po společnou oslavu. V roce 1998 absolvovala Sheva velmi úspěšné turné po celé Americe. Potom přijala pozvání Jrho svátosti Dalajlámy na "Sacred World Music Festival", kde z jejího podnětu vznikla ojedinělá fúze umělců: Sheva, Jai Uttal a Omar Faruk Tekbilek. Společný projekt "Poezie míru - duchovní hudba Středního východu" představili na velkých scénách v Los Angeles, San Francisku a New Yorku. Po velmi příznivé odezvě publika nahrála Sheva s J. Uttalem a O. F. Tekbilekem hudební modlitbu za mír "S.O.S. Sallam Om Shalom" a použila ji jako bonus na své posledním CD Gan, které vyjde letos v létě. Skupina zatím vydala alba Celestial Wedding , Day & Night a The Garden. Koncert v Lucerna Music Baru je součástí záslužné koncertní série Jazz Meets World,  kterou už devátý rok zajišťuje produkčně-vydavatelská firma P&J Music.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Fenomen-izraelske-world-music-14-cervence-v-Lucerna-baru~08~cervenec~2003/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.