muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAlan Wilder s projektem Recoil přijede do Prahy; bude mít i autogramiádu

13.4.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Alan Wilder

Alan Wilder

17. dubna se v pražském Kulturním Centru Vltavská představí bývalý člen legendárních Depeche Mode a mozek výjimečného projektu RECOIL - Alan Wilder. Připomeňme, že Alan Wilder se zásadně podílel na vzniku jedněch z nejvýznamnějších a nejprodávanějších alb DEPECHE MODE, kterými jsou bezpochyby Violator či Songs Of Faith And Devotion.

Alan Wilder přijede do Prahy téměř po třech letech a na rozdíl od první návštěvy, kdy se v září 2007 pouze setkal a popovídal s fanoušky, bude ta letošní obohacená o exkluzivní živou hudební prezentaci. Praha se totiž stane jednou z nemnoha zastávek, na kterých tento charismatický umělec, představí největší hity svého projektu Recoil v audiovizuální podobě.

Důvod návštěvy Alana Wildera v Čechách je více než zásadní. Letos na jaře vyjde i první, výběrové album projektu Recoil, na které seřadil nejen největší hity, ale též písně, které on sám považuje za ty nejlepší. Deska ponese název „Selected“ a její vydání je ohlášeno na 19. dubna. Náročnější fanoušky dozajista potěší, že výběrové album vyjde i v dvoudiskovém provedení, které přinese i mnoho remixů a alternativních verzí Alanových skladeb.

Na dubnové akci „A Strange Hour with Alan Wilder & Paul Kendall“ se s Alanem Wilderem, jak již název prozrazuje, představí i jeho věrný kamarád, producent a skladatel Paul Kendall, který byl taktéž u zrodu výběrového alba Recoil – „Selected“.

Své zastoupení zde bude mít i česká scéna. Od devíti hodin se představí éterická Monika Načeva s virtuózním kytaristou Michalem Pavlíčkem. Jejich akustický gig je postaven na průřezu tvorby Načevy i aktuálních skladeb z poslední desky „Mami“. V tomto pojetí nejvíce vyznívají silné texty Jáchyma Topola, otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkova nezaměnitelná kytara.

Před půlnocí vystoupí Lakeside X se speciálně upraveným setem, jak svých starších věcí, tak i materiálu připravovaného pro třetí řadovou desku, kterou na letošní rok slibují. Kapela je známá zejména fanouškům indie scény, jejich hit Anywhere se objevil v rotacích českých rádií a například v loňském roce podpořili festival Sázavafest na jeho Moby Nights a následně festivalu samotném.

Příjemným zpestřením pro příznivce temného umění bude v závěru večera nepochybně i jedinečná projekce “Art In Motion” ze skvělého DVD “HR Giger - Revealed”. Gigerovi malby zde dostávají třetí rozměr a za podpory psychedelické hudby slibují nevšední podívanou.

Vstupenky na akci lze zakoupit v síti Ticketpro, kde jsou v předprodeji za 550,- Kč.
Celá akce slibuje nevšední umělecký zážitek s bohatým doprovodným programem od osmi hodin večerních až do brzkých hodin ranních. Nenechte si ujít!

Alan Wilder bude mít v Praze autogramiádu

Jak jsme vás již informovali, projekt RECOIL vydává v těchto dnech desku Selected. Psát o nahrávce jako o albu největších hitů je v případě experimentálního spolku, jakým Recoil jsou, spíš úsměvné. Řekněme tedy, že se jedná o výběrovou kompilaci zajímavých momentů kariéry projektu, která je v části nákladu rozšířena o druhé CD s několika raritními nahrávkami a remixy...

Recoil se navíc poprvé ve své pětadvacetileté historii vypraví na koncertní turné. Během něho se zastaví také v Praze. Alan Wilder, někdejší člen slavných Depeche Mode, který za projektem Recoil stojí, stráví v našem hlavním městě několik dní. Kromě prohlížení pamětihodností a jiných turistických atrakcí absolvuje též celou řadu aktivit na podporu prodeje alba. V pondělí 19.4.2010, tedy v den oficiálního vydání desky Selected, se dokonce uskuteční autogramiáda! Setkání proběhne v prostorách Bontonland Megastore na Václavském náměstí mezi 13.00 a 14.00 H. Hudební příznivci či sběratelé podpisů tak budou mít jedinečnou příležitost setkat se s osobou spojenou s adorovanou skupinou...
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Alan-Wilder-s-projektem-Recoil-prijede-do-Prahy-bude-mit-i-autogramiadu~13~duben~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.