Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ, SERVER SE AKTUALIZUJE
vyhledávaní

ostatníKapela Zrní a její něžný art brut ve Vltavské

21.4.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Ve čtvrtek 3. května vystoupí v Kulturním centru Vltavská originální kladenská kapela Zrní. Parta pěti muzikantů spolu funguje již více jak deset let a na pódiu z nich sálá chuť hrát a zvát diváky do svého osobitého světa. Mají zajímavé texty, vlastní pohled na hudbu a na dotaz, jak by popsali svou tvorbu, nejčastěji odpovídají: „Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen. Něžný art brut. Dřevo, město, svaly, buchary.“

Zrní jsou něco mezi Radiohead a Václavem Koubkem, mezi rychlým městem a mlžným lesem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem a jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Kapela spolu hraje již od roku 2001 ve stálém složení - zpěv, housle, kytary, basa, bicí, akordeon, flétna, popřípadě hrnečky, lžíce, kameny, samply a smyčky. „Vycházíme z tradice hudby lidový, která vychází z naší krajiny a ze zkušeností našich předků. A samozřejmě taky ze současný rychlý, elektronický doby, do který jsme se narodili, a která přináší zvuky strojů, aut, měst, nový lidský pocity a situace, nový technický možnosti“, píše kapela na svém webu. V roce 2009 vydali Zrní své debutové album Voní. Jejich aktuální deska s názvem Hrdina počítačový hry jde do světa vyšla v minulém roce na labelu písničkářky Radůzy, kterou koncert Zrní natolik učaroval, že nabídla kapele hned druhý den vydání alba. Koncepční album vyprávějící příběh počítačového hrdiny, který se z tepla své hry vydává do divokého světa, zaznamenalo velký úspěch a zařadilo Zrní mezi nejzajímavější hudební počiny v minulém roce.

Po celou dobu své existence Zrní pilně koncertují a jejich originální projev zabodoval v řadě hudebních soutěží. V roce 2009 zvítězili v soutěži Českého rozhlasu o nejlepší českou neprofesionální kapelu a následně tak reprezentovali ČR v rámci českého předsednictví EU koncertem v berlínském Kleisthausu. O rok dříve se stali absolutním vítězem projektu Future Line Paláce Akropolis a v roce 2006 získali titul Naděje Radia Beat.

Koncert začíná ve 20h v klubovém sále Elektra. Informace o kompletním programu KC Vltavská hledejte na webu www.vltavska.cz a Facebooku www.facebook.com/vltavska.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kapela-Zrni-a-jeji-nezny-art-brut-ve-Vltavske~21~duben~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.