muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPeter Hammill se do Prahy vrací s kapelou Van Der Graaf Generator

20.1.2009 | Autor: PR | sekce: novinky

Van Der Graaf Generator

Van Der Graaf Generator

Poté, co Peter Hammill dvakrát vyprodal sólový koncert v Praze, vrací se se svou původní kapelou Van Der Graaf Generator. Koncert proběhne tento čtvrtek v pražském Paláci Akropolis.

Van Der Graaf Generator je jednou z nejznámějších anglických art rockových kapel a její počátky se datují do roku 1967, kdy Peter Hammill založil se svými spolužáky na Manchersterské Univerzitě svou první kapelu.

V původní sestavě však vydržela necelý rok a po několika změnách v roce 1970 přišel saxofonista a flétnista David Jackson, který se významně podílel na celkovém zvuku následujících alb. I když byla skupina na vrcholu, v roce 1972 ji Hammill rozpustil a věnoval se vlastní sólové dráze. V roce 1975 se kapela dala na další tři roky znovu dohromady a v tomto období vznikla kritikou i fanoušky velmi oceňovaná deska Godbluff, po níž následovala alba Still Life, World Record a The Quiet Zone / The Pleasure Dome.

V roce 2005 byli Van Der Graaf Generator znovu obnoveni a od té doby stihli vydat 3 alba, z toho poslední v roce 2008 s názvem Trisector. Nahráno bylo v původní sestavě z roku 1968, kterou tvoří Hugh Banton, Peter Hammill a Guy Evans.

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticketpro a Ticketportal.

Van Der Graaf Generator, Praha – Palác Akropolis, 22. 1. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Peter-Hammill-se-do-Prahy-vraci-s-kapelou-Van-Der-Graaf-Generator~20~leden~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.