Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníFoto: Fortunas Favourites + Clou, Praha, 26. leden 06

29.1.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: živě

 fotogalerie
Skupina Clou ve čtvrtek večer v pražském Abatonu ve velkém stylu zakončila své koncertní turné k loňské debutové desce Postcards. Jako speciálního hosta si pozvala rakouskou indie kapelu Fortunas Favourites.

Abaton v ten večer téměř praskal ve švech. Převážně mladší publikum zavítalo na první letošní pražský koncert (a zároveň také první pražský po téměř půl roce) skupiny, které se v loňském roce po několika letech čilého koncertování díky svému prvnímu albu dostalo pozornosti řady médií i hudebních příznivců.

Původně avizovaní Roe-Deer, kteří měli vystoupit na samotný úvod večera, své vystoupení vzhledem k nemoci svého bubeníka nakonec zrušili a tak se hned mohla na pódiu představit pětice Fortunas Favourites, která v Česku koncertovali vůbec poprvé. V domovském Rakousku jsou již nyní, dva měsíce před vydáním debutového alba, považování za jeden z velkých objevů posledních měsíců. Samotnými fanoušky Clou byli přijati kladně. Během třičtvrtěhodinového setu představili skladby ze svého loňského promo EP Born By The Sun a samozřejmě také několik ochutnávek z připravované desky Fingerprints.
V Abatonu Fortunas Favourites hráli naplno, možná také díky celkem velké podpoře návštěvníků, a samotný set si očividně užívali. Tak to má být.
Jejich kytarový zvuk (2x kytara, baskytara, klávesy, bicí) je místy obohacen příměsí punku, místy emo-coru, singlovka Born By The Sun je pro změnu zase klasickou indie-popovou záležitostí. Díky této rozmanitosti také pódium na několik písní opustila klávesistka Nina, při jiných zase kytarista Chrisi.

Samotní Clou se na pódiu objevili po krátké přestavbě pódia. Od samotného začátku se nálada zdála býti dobrá na obou stranách, tedy jak na pódiu, tak v publiku. Přiznám se, že vervu, s jakou se kapela tentokrát pustila do koncertu, jsem u ní doposud nezažil. Mírnou smůlu měli Clou vzhledem k tomu, že předkapela nasadila laťku velmi vysoko, leč nebudeme si nalhávat, že by se jim ji nepodařilo minimálně dostihnout.
Skupina se představila v dobré formě a po samotném úvodu zpestřeném tajemným intrem, frontman Lukemo od samotného začátku obstojně komunikoval s publikem a po nezbytné zdravici s fanynkami v prvních řadách spustil za doprovodu kapely solidní show, během níž nechyběla žádná ze skladeb z loňského alb Postcards.

Clou hrají několik let, přesto však mají na svém kontě zatím jen jednu desku a zajímavé jistě bude sledovat, kam se po hudební stránce posunou na albu druhém. Solidně odehraný koncert, dobrá show, ale stále se opakující syndrom jedné desky. Přestože toto kapele nemůžeme zazlívat, těšme se, že snad již brzy vymizí a kapela bude mít při koncertování z čeho vybírat.

Kapela tak v podstatě zakončili jednu kapitolu své kariéry nazvanou Postcards. Podle svých webových stránek chtějí v nejbližší době začít pracovat na riftech a nových postupech, kterými položí základ pro svou druhou desku.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Foto-Fortunas-Favourites-Clou-Praha-26-leden-06~29~leden~2006/

Komentáře

celkový počet: 8

Jodie  fotky
Láďa  Re: fotky
Ronka  Predkapela lepsi nez hlavni kapela
Láďa, Muzikus.cz  Re: Predkapela lepsi nez hlavni kapela
Láďa, Muzikus.cz  Re: Re: Predkapela lepsi nez hlavni kapela
tob  no nevím
Láďa  Re: no nevím
bubak  Nevim

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.