Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníTřetí díl Departure bude v ROXY patřit Milanu Caisovi a slovenským Longital

19.3.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Po koncertech Dana Bárty & Illustratosphere s Lanugo a Fast Food Orchestra s Dub Artillery chystá ROXY na 28. březen další, již třetí díl nového projektu DEPARTURE, v jehož rámci renomované kapely a muzikanti představují své méně známé, ale za to pořádně talentované kolegy. Oproti lednovému a únorovému DEPARTURE, kdy se jednalo o klasické dvojkoncerty, se tentokrát můžeme těšit na večer s netradiční dramaturgií. Výtvarník a frontman Tata Bojs Milan Cais, který má pod palcem třetí díl projektu, si totiž se svými hosty, slovenskými Longital zabubnuje a zazpívá!
"Bude to v podstatě koncert Longital, do jehož zhruba jedné třetiny se já prolnu se svým zpěvem a bicími. Se mnou se k Longital přidá i můj dlouholetý videospolupracovník VJ Clad. Ten bude svými okamžitými vizualizacemi dotvářet celkovou atmosféru písniček," popisuje Cais podobu třetího dílu DEPARTURE.
Že Caisova volba padla zrovna na Longital, není náhoda. Slovenské duo, jež ve své tvorbě kombinuje alternativní elektroniku s jazzovými či folkovými prvky a těžko jej tak lze zařadit do nějaké jasně vymezené škatulky, bylo totiž jednou z kapel, které si Tata Bojs vybrali coby hosty na loňské tour k albu Ležatá osmička.
"Je to podle mě jedna z nejzajímavějších kapel současného „Československa“. Mají dobré texty a pěknou atmosféru písniček, které jsou křehké a potřebují nutně to správné vyznění. A navíc jako na potvoru nemají bicí (smích). Zájem ROXY o mou účast na DEPARTURE a výběr zajímavé kapely, tak pro mne byl nahrávkou na smeč," vysvětluje Milan svou volbu.

Projekt Departure navíc není pro Milana první zkušeností s promováním zajímavých, ale ne úplně známých kapel: "S Tata Bojs jsem se vždycky snažili v rámci možností sledovat dění na současné hudební scéně. A v podstatě pokaždé, když jsme jeli nějaké turné, snažili jsme se poukázat na zajímavé kapely pozváním k hostování. Nebudu používat to nehezké slovo předkapela. Zároveň jsme si ale museli dobře hlídat, aby nebyli lepší než my a když už jsme to neuhlídali, tak aspoň, aby nehráli hlasitěji než my. Ta druhá možnost se v případě Longital podařila (smích)."
Nebude to také poprvé, kdy si Cais střihne vystoupení s jinou než svou domovskou kapelou. Jaké to je, si vyzkoušel mimo jiné už v bejbypankové kapele Kašpárek v rohlíku, Svátečním popu, OTK nebo v Mig 21 v jejich - jak sám říká - "úplně rané fázi".

Nic to ale nemění na jedinečnosti tohoto netradičního spojení, v jehož rámci nezazní jen písně Longital, ale dojít by mělo prý také na minimálně jednu věc od Tata Bojs. "Zajímavostí by mohla být velmi speciální verze písně Tata Bojs Ztraceni v překladu. Shina umí francouzsky a tak bude živě suplovat naši mademoiselle Zuzu z desky. To bude sranda, těším se na to." prozrazuje Milan.

A těšit se mohou i ti, kdo na tenhle koncert 28. března do ROXY zavítají. Čeká je totiž ojedinělý audiovizuální zážitek, který se jen tak nebude opakovat!

Klub bude otevřen od 20:00. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Tickestream za 160 czk + poplatky, na místě budou stát 230 czk.
Další díly Deparure proběhnou 11. 4. s WWW + Ink Midget & Pjoni (SK), 25. 4. s Priessnitz & ille a 9. 5. s DeFuckTo & Maměn & DJ Row.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Treti-dil-Departure-bude-v-ROXY-patrit-Milanu-Caisovi-a-slovenskym-Longital~19~brezen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.