Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníRitchie Kotzen zahraje akusticky v Brně a Plzni

25.3.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
V České republice jste mohli Richieho Kotzena vidět již několikrát, v Brně a v Plzni si však budete moci tentokrát vychutnat jeho speciální akustický set. Jak to Richie Kotzen umí rozbalit s kapelou už víte, přijďte se přesvědčit, že vás dostane do úžasu, i když mu nikdo nekryje záda.
Richie Kotzen, jeden z nejlepších kytaristů na světě, a hlas, který se vyrovná nejlepším zpěvákům rocku či soulu a výborným textařům, měl ve světě hudby neuvěřitelnou cestu. Všechno to začalo, když Richiemu bylo sedm let a když se doma v Readingu v Pensylvánii naučil hrát na elektrickou kytaru. V osmnácti letech se vydal směrem na západ do San Francisca a nahrál své první album u firmy Sharpnel Records. Toho roku se Kotzen objevil na obálkách mnoha časopisů včetně Guitar World, jehož čtenáři ho zvolili za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů. Po nahrání tří desek se mladý Kotzen přestěhoval do Los Angeles a stal se členem glam metalové skupiny Poison, která již měla několik platinových desek. Se skupinou nahrál CD Native Tongue a vydal se s ním na světové turné. Jeho píseň Stand dosáhla 4. příčky v tabulce nejžádanějších skladeb na MTV a byla jednou z nejlepších dvaceti časopisu Billboard. Album brzy dosáhlo platiny.

Po odchodu z Poison pokračoval s nahráváním solových desek až do roku 1999, kdy ho jazzová legenda Stanley Clarke pozvala k sestavení skupiny Vertú. Nahráli album stejného jména a léto strávili v Evropě hraním na festivalu Montreux Jazz Festival a na jiných festivalech. Richie říká: "Být v bandu s Clarkem a ostatními byla čest a obrovská zkušenost." Kotzen pak vystřídal Paula Gilberta v populární rockové kapele Mr. Big, kterou proslavila jejich skladba To Be With You, která byla opět na vrcholu hitparád. V roce 1999 hrála skupina v dómu v japonské Osace s Aerosmith k přivítání nového milénia. Jeho nejslavnějším skladatelským vkladem do Mr.Big v tomto období byla bezesporu píseň Shine. Richie ale produkuje i nadále skvělé vlastní nahrávky a jezdí na turné po celém světě, hraje na velkých stadionech, festivalech a v klubech. V roce 2006 Kotzen jako sólový umělec otevíral koncerty legendární skupiny Rolling Stones na jejich turné po Japonsku.

Hrál i s jinými známými muzikanty jako byl Gene Simmons ze skupiny Kiss nebo s Keanu Reevesem a jeho skupinou Dogstar. Kotzen vydal více než 22 alb. Richieho vždy naleznete v knížkách, časopisech a webech jako jednoho z nejlepších světových kytaristů. Je jedním z mála umělců, kteří byli odměněni ne jedním, ale dvěma vlastními modely kytar. Jedna z nich, kytara Kotzen Telecaster, byla opakovaně nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku Fender Japan. Současná hudba Richieho Kotzena je směsí rocku, blues, soulu, plná procítěných melodických motivů. Je to vynikající a všestranný kytarista a snad ještě lepší zpěvák a skladatel!

Info a vstupenky na stránkách pořádající agentury Ozzy a potkan.

Richie Kotzen (USA) - Solo Tour 2013:

17.6.2013 20:00 Brno-Melodka, Kounicova 20

18.6.2013. 20:00 Plzeň-Zach's Pub (open air), Palackého náměstí 2

Vstupné 400,- Kč
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Ritchie-Kotzen-zahraje-akusticky-v-Brne-a-Plzni~25~brezen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.