Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníOther Music 11: The Mekons v listopadu v Praze

22.9.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
The MEKONS /UK/
9. 11. 2011 /st/, Jazz Time, Krakovská 19, Praha 1

Jedna z nejdéle hrajících (a nejplodnějších) kapel první vlny britského punk-rocku. V jejím stylu můžeme najít prvky cowpunku, post-punku, punk-rocku, alternative a další. V Praze bude kapela křtít své album Ancient & Modern.

The Mekons vznikli v punkové éře a přitom se bouřili proti punk-rocku samotnému - jejich první singl "Never Been in a Riot" si vzal nemilosrdně na mušku pankáčskou hymnu "White Riot" od Clash. Hrají hudbu bez ubrousků, která manifestuje pohrdání vším módním. Patří k nejdéle fungujícím, invenčním a tvůrčím kapelám. Stali se oblíbenci anglického DJe Johna Peela i amerických rockových autorit Greila Marcuse či Roberta Christgaua. Kritik Lester Bangs prohlásil, že "Mekons jsou tou nejrevolučnější kapelou v historii rock 'n' rollu". Překračují hranice punku ke country, reggae a elektronice, znějí jako fiktivní mix The Clash s Davidem Byrnem a Hankem Williamsem.

V repertoáru mají například coververzi "Heart of Stone" od Rolling Stones, a i když jejich styl vedle ozvěn punku staví na melodiích, kapela je proslulá pohrdavým přístupem ke komerční romantice Paula McCartneyho či Phila Collinse. Jejich texty jsou nabité jízlivou ironií, posluchače nabádají aby "zruinovali svůj bezpečný a šťastný život, než bude příliš pozdě". Zpěvák a kytarista skupiny Jon Langford je legendou britské undergroundové scény jako autor, producent a výtvarník, na strunné nástroje hraje Lu Edmunds z PiL Damned a Triaboliques, na bicí Steve Goulding z The Rumour Grahama Parkera. Mekons v Praze pokřtí své 26. album Ancient & Modern, které vychází letos v září. Na probíhajícím turné hrají akustické i elektrické koncerty.

Předprodej: Ticketpro
Vstupné:
Předprodej, zvýhodněné do 9. 10.: 320,- Kč
Od 10. 10.: 370,- Kč
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Other-Music-11-The-Mekons-v-listopadu-v-Praze~22~zari~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.