Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníLenny Kravitz vystoupí 15/11/2011 v pražské O2 Areně

27.5.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Čtyřnásobný držitel ceny Grammy, Lenny Kravitz, je připraven letos v létě vydat své deváté studiové album „Black & White America“ a vyrazit na koncertní turné. Na seznamu koncertních zastávek nechybí ani Česká republika, kam se Lenny vrací po dvou letech od své brněnské návštěvy. Nové album vychází 22. srpna, vydání předznamená 6. června singl „Stand“.

„Black & White America“ je Kravitzovo první album u nové nahrávací společnosti. Každé z jeho doposud vydaných alb ukázalo Kravitze jako vyzrálého interpreta s citem pro silné skladby a každé bylo ověnčeno minimálně zlatem, tři z nich dokonce platinou. Celkem se jich po celém světě prodalo více než 35 milionů. Novinka se nahrávala v Paříži a na Bahamách, jde o Kravitzův první titul po třech letech od vydání desky „It Is Time for a Love Revolution“.

„Z alba jsem opravdu nadšený, hudebně i textově. Mám pocit, že „Black & White America“ je nejrozmanitější album mé kariéry,“ uvedl Kravitz.

Lenny Kravitz je považován za jednoho z nejlepších rockových hudebníků naší doby, jeho tvorba je široké veřejnosti známa natolik, že vyjmenovávání všech jeho úspěchů by bylo plýtvání časem. Jednoduše řečeno, Lenny Kravitz je synonymem slova rock ´n´ roll.

Klíčem k jeho úspěchu je zase jenom hudba. Nálada jeho skladeb odráží nádech let minulých – klasický rock, soul, funk i pop let šedesátých a sedmdesátých – jeho písničky však jsou vždy opatřeny moderním zvukem a aranžemi.

Své první album vydal Lenny Kravitz v roce 1989, dostalo název „Let Love Rule“ a časopis Rolling Stones jej označil jako nejlepšího nováčka roku. O rok později slavil úspěch s písní „Justify My Love“, na které spolupracoval s Madonnou. Klip k této skladbě, která se stala velmi populární, byl stažen pro svůj kontroverzní obsah z vysílání MTV. Nutno dodat, že od té doby Lenny spolupracoval s celou řadou umělců, mezi nimi například s Michaelem Jacksonem, Mickem Jaggerem, Jay Z nebo s Pharellem. Úspěch slavilo i druhé album „Mama Said“, které obsahuje hity jako „It Ain‘t Over ‚Til It‘s Over“ nebo „Always on the Run“. V roce 1993 vyšel další titul „Are You Gonna Go My Way“ obsahující stejnojmenný hit, skladby „Believe“ a „Just Be a Woman“.

Na další počin čekali fanoušci do roku 1995, kdy Lenny vydal album „Circus“. Najdeme na něm například skladby „Can‘t Get You off My Mind“ nebo „Rock ‚n‘ Roll Is Dead“. V rámci propagace alba se Lenny poprvé představil i v České republice. Po dalších třech letech vyšla nahrávka s jednoduchým názvem „5“. Písně jako „I Belong to You“, „Black Velveteen“, „Fly Away“ či „American Woman“ patří k Lennyho největším hitům a nechybí na žádném jeho koncertě. Rok 2001 se nesl ve znamení titulu „Lenny“, poté následovala čtyřletá pauza a album „Baptism“, které Lenny představil v rámci koncertu pod širým nebem v pražském parku ve Vysočanech. Předposlední deska „It Is Time For a Love Revolution“ vyšla téměř po 20letech od vydání debutu „Let Love Rule“ a Lenny ji v České republice představil hned dvakrát!

Kravitzova letošní návštěva se ponese v duchu novinky „Black & White America“, v rámci vystoupení ale určitě dojde i na osvědčené hity z jeho více jak dvacetileté hudební kariéry. Lenny Kravitz se na svůj pátý koncert v České republice vrací po dvou letech. Každé jeho vystoupení se stalo malou senzací a energie prýštící z jeho barevné show je doslova omamná.

VSTUPENKY VE SBĚRNÁCH SAZKA, A.S., REZERVACE NA WWW.SAZKATICKET.CZ
INFORMACE O ZAČÁTKU PŘEDPRODEJE BUDOU ZVEŘEJNĚNY V NEJBLIŽŠÍCH DNECH
CENY VSTUPENEK: 1090 - 1790,- Kč
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Lenny-Kravitz-vystoupi-15112011-v-prazske-O2-Arene~27~kveten~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.