Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJasná páka: Jediné dva koncerty legendární kapely na podzim roku 2012

1.11.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
V roce 2011 oslavila kapela Jasná páka 30. výročí svého založení. Kapela oslavila výročí úspěšným koncertním turné. Na rozdíl od své koncertně aktivní "sestry" kapely Hudba Praha je Jasná Páka v dnešní době pouze občasně působící projekt - a proto je svátkem pro všechny její příznivce každý koncert. Takovým svátkem budou i 2 ojedinělá vystoupení kapely - a to 15.11. v pražském klubu MeetFactory a 17.11. na brněnské Musilce.

V roce 2006 uběhlo 25 let od založení Jasné Páky (J.P.) a při té příležitosti skupina Hudba Praha, jako ideová pokračovatelka, uspořádala výroční turné. Za tímto účelem se spojila s výraznou postavou brněnské nezávislé scény Petrem Vášou, se kterým se již v minulosti potkala při příležitosti oslav desetiletého výročí. Petr totiž splňuje všechny vlastnosti frontmana, jakým byl kdysi dávno původní zpěvák J.P. Vladimír Albrecht, který po zákazu a následně nuceném rozchodu kapely přestal hudebně působit. Zároveň se v téže době sešli po letech dva zakládající členové Jasné Páky dodnes aktivně působící - David Koller a Michal Ambrož a domluvili se, že při příležitosti otevření nového pražského multikulturního centra MeetFactory by mohla zahrát i v nějaké podobě tato kapela. Slovo dalo slovo a po mnoha letech skutečně mohli diváci a posluchači slyšet některé písně této dnes už "kultovní kapely". Zážitek z výše uvedeného koncertu v M.F. byl spouštěcím mechanismem domluvy Davida a Michala s Petrem o možném comebacku J.P.

Michala Ambrože, Davida Kollera a Petra Vášu v kapele Jasná Páka doplňují: kytarista Vladimír Zatloukal, basista Marta Minárik, (dlouholetá spolupráce s Davidem Kollerem v Lucii a Kollerbandu). Tradiční ženské vokály obstarávají zpěvačka Petra Studená a dcera Michala Amrože Magdalena Ambrožová. Na housle, klávesy a kytaru hraje Radovan Jelínek (Nšo-či, Divoký srdce).

15.11.2012 - Praha - MeetFactory
17.11.2012 - Brno- Musilka
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jasna-paka-Jedine-dva-koncerty-legendarni-kapely-na-podzim-roku-2012~01~listopad~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.