Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyEtran Finatawa z Nigeru zahájí Respect Festival 2014

21.3.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Nová generace elektrických kočovníků navazuje na pouštní blues Tinariwen a Ali Farka Tourého. Dojímavé písně a zvuky bubnů vyrobených z tykví a tklivých kytar představují syrový nomádský život, který je ohrožen stále rozrůstající se oblastí Sahelu. Díky svému jedinečnému pojetí pouštního blues okouzlili Etran Finatawa fanoušky po celém světě.

Sestavu tvoří pouštní nomádi Tuaregové i hudebníci etnika Wodaabe, proslulí křiklavě pomalovanými obličeji. V roce 2007 byla skupina nominována v cenách BBC Radio 3 jako objev roku a tehdy také vystoupili poprvé v Praze na festivalu Respect. Jejich mocnou a hypnotickou hudbu tvoří ostré tóny elektrických kytar, dunění perkusí a sborový zpěv. Do Prahy přijíždějí představit své nové album The Sahara Sessions.

Vstupenky k zakoupení v kavárně Paláce Akropolis a v sítích Ticketpro.
Předprodej do 20.4.: 250 Kč (stání), 300 Kč (sezení)
Od 21. 4. do 25.5.: 300 Kč (stání), 350 Kč (sezení)

Zahajovací koncert Respect festivalu 2014
Etran Finatawa (Niger)
26. 5. 2014 /Po/, Palác Akropolis, 19:30
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Etran-Finatawa-z-Nigeru-zahaji-Respect-Festival-2014~21~brezen~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.