Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNigerští Mamar Kassey se vrací do Prahy

21.10.2015 | Autor: PR | sekce: novinky
Západoafrické státy Niger, Senegal a Mali tvoří magický trojúhelník s tisícem hudebních příchutí. Oblast je srdcem africké hudební scény a domovem velikánů jako Salif Keita, Youssou N'Dour či Mory Kante.

Mamar Kassey
je tradiční hudba oblasti Sahelu s elektrickými kytarami. Zvuku dominuje flétna ovládaná s virtuózní lehkostí v nadzvukovém tempu. Kapela hraje s elektrickými kytarami bez bicí soupravy, rytmický tep vytvářejí jen autentické africké perkuse jako mluvící buben. Hudbu tvrdí další lokální nástroj, loutna kamelengoni, považovaná za sestřenici baskytary.

Hráči patří k elitní veteránské generaci, poslední album Taboussizé vyšlo mimo dosah komerčních vydavatelství na nezávislé značce z Bretaně.

Hudba západoafrických zemí má u světového publika silný ohlas i díky historickým souvislostem. Především odtud pocházeli otroci dovážení do Spojených států, muzikologové tvrdí, že právě v tomto regionu má své kořeny blues i další černošské styly. Autentická hudba z Nigeru a sousedních zemí je díky tomu pro současné publikum daleko srozumitelnější, než styly z jiných částí Afriky. Celá oblast byla navíc po staletí tavícím kotlíkem dalších kultur, které sem pronikají přes Saharu. Hudba černých Afričanů se tu mísí s arabskými vlivy ze severu i s hudbou Tuaregů, kočovných vůdců karavan, která je dnes známá jako pouštní blues.

Ceny vstupenek jsou 200 Kč v předprodeji a 250 Kč na místě. K zakoupení v předprodejních sítích Ticketpro, Goout, Ticketportal a také v La Fabrice.

MAMAR KASSEY /Niger/
pondělí 26. října / 20:00 / La Fabrika


Afterparty: DJ Yukimura (Mustakillah Sound)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nigersti-Mamar-Kassey-se-vraci-do-Prahy~21~rijen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.