Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníElán během turné zahrají i v Brně

23.9.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
22.10.2010 – Pavilon P BVV, Brno

Nejúspěšnější rocková skupina v historii české a slovenské pop music vyráží na turné a míří do Brna!

Velký podzimní koncert skupiny Elán v Brně se bude konat v pátek 22.10.2010 na výstavišti v Pavilonu P, v hale o rozloze dvou fotbalových hřišť , s kapacitou až 18000 lidí. Po roční pauze se znovu vydávají na cesty a roztáčejí kolotoč vyprodaných hal, bouřlivých emocí a nadšených fanoušků. Kapela v čele s Jožo Rážem se do Brna vrací téměř přesně 2 roky poté, co zde beznadějně vyprodali halu Rondo. A v rámci jejich turné 2008 to nebyl jediný vyprodaný koncert…

Skupina Elán vznikla v roce 1968, ale na jednu z předních skupin Československa se vypracovala v první polovině 80. let. Svou první desku „Osmy svetadiel“ vydali v roce 1981 a do dnešní doby mají na svém kontě přes 20 slovenských, 5 anglických alb a četné výběry. Prodané nosiče v Česku a na Slovensku se pohybují v řádech miliónů.

Pilířem kapely je dvojice Jožo Ráž (zpěv, baskytara) a Jano Baláž (zpěv, kytara), kteří společně skládají písně. V současnosti s nimi skupinu Elán tvoří Vašo Patejdl (klávesy, zpěv), Peter Farmbauer (kytara, zpěv), Ĺubo Horňák (klávesy), Henry Tóth (kytara) a Boris Brna (bicí).

Mezi největší hity skupiny patří Láska moja, Neviem byť sám, Kočka, Zaľúbil sa chlapec, Amnestia na neveru, Nie sme zlí, Jedenáste prikazanie a další. Veleúspěšný je také hit samotného Joža Ráže Voda, čo ma drží nad vodou z filmu Fontána pre Zuzanu 3.

V roce 2001 po tvůrčí pauze oslavila kapela Elán dvacet let profesionální kariéry ve velkém stylu – sešli se dohromady, ohlásili přípravu nové desky a vzápětí vyjeli na turné. O nesmírné popularitě vypovídá i fakt, že v roce 2003 jejich jediný koncert na Strahově přilákal přes 70000 lidí.

Vstupenky na brněnský koncert zakoupíte v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a TicketArt. POZOR! Včasný nákup = výhodná cena!!
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Elan-behem-turne-zahraji-i-v-Brne~23~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.