Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníDavid Lynch presents Chrysta Bell

3.10.2012 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
10. října 2012, kino Aero – velký sál, Praha

Písničky, které hladí jako modrý samet, jsou jako projížďka po ztracené dálnici a také v sobě mají zběsilost v srdci budou ke slyšení 10. října v kině Aero. V pražské premiéře zde vystoupí americká šansoniérka Chrysta Bell, jejíž debutové album This Train produkoval slavný režisér David Lynch. Mistr surreálných filmových vizí a fatální žena za mikrofonem posluchače společně pozvou do zakouřeného baru na konci času, kde vládne úzkost, dekadence i šílenství.

Chrysta Bell uhranula Davida Lynche už na konci devadesátých let a on ji slíbil, že bude její pěveckou kariéru a písně formovat stejně jako přistupuje ke scénáři a svým hercům. Při prvním setkání hned v Lynchově domácím studiu natočili první skladbu Right Down to You a Bell si také později zazpívala na soundtracku k jeho snímku Inland Empire. Vysněné společné album ale následně vznikalo celých čtrnáct let, přesně jak si to vyžaduje pracovní styl perfekcionistického režiséra. „Potřebovala jsem dospět a získat nějaké životní zkušenosti, které by se promítly do písní,“ říká Bell, která se za tu dobu stihla vdát, rozvést a přestěhovat se z rodného Austinu do San Francisco.

Čekání se ale vyplatilo. This Train je vybroušený klenot, který přenáší magickou atmosféru Lynchových filmů do smutných písní s nádechem šansonu, jež v sobě mají melancholii Portishead i glamour elegancí Lany Del Ray. Skutečným pokladem je ale svůdný hlas Chrysty, která se pod režisérovým vedením proměňuje v jeho archetypální hrdinku fatální ženy, pro níž jsou muži ochotní i vraždit. „Chrysta Bell vypadá jako sen a Chrysta Bell zpívá jako sen. A je to sen, který se má naplnit.“ prohlašuje David Lynch o zpěvačce, která svoji kariéru v posledních letech spojila se skupinou Black Book Angel, jejíž členové ji do Prahy přijedou doprovodit. Na letošní podzim chystají debutové album.

Večer zahájí workshop na téma propojení hudby a filmu, v jehož úvodu Chrysta Bell promluví o spolupráci s Davidem Lynchem. V druhé polovině se bude debatovat o tvorbě hudebních videí s trojnásobným držitelem ceny Emmy - režisérem Dutchem Rallem, který v doprovodné kapele Chrysty Bell hraje na kytaru a je autorem uhrančivých klipů k jejím písním, které nedávno vyšly na DVD. Po skončení koncertu následuje promítání filmu Davida Lynche „Zběsilost v srdci“.

>> 18:30 – 19:30   workshop/Music Class (Workshop proběhne zdarma, rezervace přijímáme na adrese petra@ontourmusic.cz)
>> 20:00-21:30      koncert
>> 22:00                  Zběsilost v srdci (r. David Lynch)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/David-Lynch-presents-Chrysta-Bell~03~rijen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.