Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

Deep Purple - Live in Stockholm 1970

14.7.2014 | Autor: Michal HusákEAR Music/Mystic (79:22 + 73:54 + DVD 23 min.)
Projekt pod hlavičkou The Official Deep Purple (Overseas) Live Series je koncipován jako kolekce deseti koncertních artefaktů, které jsou - více či méně - známé sběratelům z dřívějších bootlegů, nyní však přicházejí ve stylově sjednoceném balení a hlavně pečlivě zvukově zrestaurované.

Po záznamech z Kodaně 1975 a Paříže 1972 se dostává na řadu zatím asi „nejtučnější“ sousto v podobě téměř dvouhodinového koncertu z 12. listopadu 1970 ve Stockholmu. Nejslavnější sestava už pulzovala naplno a na pódiích rozjížděla opulentní jamy, které se rozlévaly klidně i do půlhodinových ploch. K tomu sloužily zejména dva starší kousky Wring That Neck a Mandrake Root, jinak se setlist logicky opíral o materiál z období In Rock, včetně Black Nights. Do programu tehdy patřila i stounovská Paint it, Black pojatá jako pomyslná svorka pro sólo Iana Paice.

Záznam srší energií zlaté rockové éry, technicky pak plně obstojí i v dnešních měřítkách. O trošku sterilnější, přesto velmi cenný je také televizní snímek Doing Their Things - Live at Grenada TV 1970 na bonusovém DVD.

Zlatý hřeb: Speed King
Zní to jako: oživlá momentka z klíčové purplovské etapy

Body:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/recenze/Deep-Purple-Live-in-Stockholm-1970~14~cervenec~2014/

Komentáře

celkový počet: 1

Jirka  Deep Purple v sedmdesátkách

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.