Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVideotipy speciál: Nej_____ hudební videa roku 2010 (II.)

27.12.2010 | Autoři: Milan Bachan, Filip Drábek, Jan Kocur, Ladislav Řehounek, Michal Šimeček, Adam Vopička | sekce: publicistika
Je na čase dokončit to, s čím jsme před pár dny začali - přehled hudebních klipů, ke kterým můžeme připojit přívlastek "nej" v libovolném slova smyslu. Tady je druhé šestero našich redakčních tipů a navrch něco málo zvířátek.

Beach House - Take Care

Videí k Take Care od Beach House existuje více než jen jedno. Teď se ale zaměříme na na to, které pro DVD verzi alba Teen Dream natočil Kevin Drew z Broken Social Scene. Nejde vlastně o nic víc, než jen další důkaz toho, jak silnou zbraní je prachobyčejný nápad. Jediné slovo, které mě napadá, je souznění. Více už bych nechal na vašich očích. (LŘ)

>> Beach House - Take Care (youtube.com)


The Chemical Brothers - Another World

Když Chemical Brothers v půlce roku vydali ze své nové desky singl Another World, znal jsem ho nejprve jen z rádia - a nepřišel mi ničím zajímavý. Pak jsem ale při brouzdání na YouTube narazil na jeho videoklip a ten ze songu udělal naprostou pecku! Abstraktní videa jsou totiž samy o sobě dost super a když ještě navíc dokonale reagují na rytmus skladby, vzniká pak něco úžasného. Tak, jako právě v Another World... (MŠ)

>> The Chemical Brothers - Another World (youtube.com)


Mogwai - I'm Jim Morrison, I'm Dead

Hoci sa nedá povedať, že by to bol práve klip, medzi koncertnými filmami tentorok zažiaril aj Burning, koho iného ako Vincenta Moona. Režisér, spolu s kolegom Nathanaelom Le Scouarnacom, nakrútili pôsobivý čiernobiely záznam newyorských koncertov škótskych post-rockerov Mogwai. A hoci skladba I'm Jim Morrison, I'm Dead nie je vrcholom tohto filmu, dá sa streamovať priamo cez Youtube kanál kapely. Preto je aj tu. (FD)

>> Mogwai - I'm Jim Morrison, I'm Dead (youtube.com)


HEALTH - We Are Water

Loni jsem dal před HEALTH přednost Islanďanu Berndsenovi, letos ale u mne zvítězili na plné čáře hned dvakrát - jednak definicí léta v klipu k singlu USA Boys, ale především atmosférickým a vizuálně fantastickým We Are Water, noční můrou v kulisách von Trierova Antikrista. Odtud je potom jen kapku krve daleko k Powerless a The Sparrow Looks Up At The Machine od The Flaming Lips, co by kamenem dohodil k Scissor od Liars a kočicí chlup od Red Lights z posledního alba Kanaďanů Holy Fuck. (AV)

>> HEALTH - We Are Water (youtube.com)
>> HEALTH - USA Boys (vimeo.com)
>> The Flaming Lips - Powerless (youtube.com)
>> The Flaming Lips - Sparrows (youtube.com)
>> Liars - Scissor (youtube.com)
>> Holy Fuck - Red Lights (youtube.com)

* vložení videa do stránek zakázáno, pro přehrání klikněte na YouTube

Charlotte Gainsbourg - Heaven Can Wait

Hoci americký spevák a producent Beck tohto roku nevydal žiadnu novinku, vôbec nezaháľal. Okrem svojho projektu Record Club, v ktorom spolu s priateľmi dáva novú podobu svojim obľúbeným albumom, sa podieľal na soundtracku k filmu Scott Pilgrim vs The World. Ako producent tiež v prvej polovici roka pomohol herečke Charlotte Gainsbourg s jej druhým albumom IRM. Na ňom sa objavil aj ich duet k piesni Heaven Can Wait. Klip k nej síce nie je klipom roka, ale vkusne zostihané zábery rôznych životných situácii stoja určite za pozretie. (MB)

>> Charlotte Gainsbourg - Heaven Can Wait (youtube.com)

* vložení videa do stránek zakázáno, pro přehrání klikněte na YouTube

Manic Street Preachers - (It´s Not War) Just The End Of Love

It´s Not War od Manic Street Preachers je dokladem toho, jak se dá natočit originální klip i za málo peněz. Členové Manics jsou v něm jako šachoví komisaři jsou naprosto neodolatelní a „nervy drásající“ souboj šachových velmistrů vás přesvědčí, že hrát šachy nemusí být zase taková nuda. Možná vás také donutí zamyslet se nad tím, proč si je nezahrát rovnou teď.(JK)

>> Manic Street Preachers - (It´s Not War) Just The End Of Love (youtube.com)


Marie Pojkarová - Pejskové se koušou

Po vzoru nejmenované zpravodajské relace přinášíme ještě "zvířátka na konec". Stálo to nemalou chvíli přemýšlení nad tím, jestli Marie Pojkarová do takovéhoto výběru patří či nikoliv. Její video Pejskové se koušou na sebe ale strhlo takovou vlnu pozornosti, že... by byla škoda to nezaznamenat! Berte to jako malé rozněžnění na závěr. (LŘ)

>> Marie Pojkarová - Pejskové se koušou (youtube.com)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Videotipy-special-Nej-hudebni-videa-roku-2010-II~27~prosinec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.