Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFest'namte se: Rock for People 2011

29.6.2011 | Autoři: Nikola Janoušková, David Novotný | sekce: publicistika
Pokud se o loňském line-upu Rock for People mluvilo jako o nejsilnějším, ten letošní mu bezpochyby konkuruje. Během čtyř festivalových dní se představí zástup významných zahraničních kapel. Přitom někteří interpreti v České republice vystoupí vůbec poprvé. Z nich stojí za zmínku třeba mladičká, podle svých slov „neo-soulová“, písničkářka Kate Nash, punk-popoví Paramore, američtí rockeři Anberlin a konečně také u nás ne příliš známí, John Butler Trio, kteří jsou velkým favoritem samotného pořadatele festivalu Michala Thomese.

Rock for People, Hradec Králové - letiště, 2. - 5. 7. 11
Paramore (www)

Jedním z hlavních hostů bude mladá pop-punková kapela z Tenesse, která se dostala do širšího světového povědomí díky filmu Stmívání. Byla nominována na ceny Grammy 2008 v kategorii Best new artist. Jejich show jsou plné života a energie, která proudí z emocí charismatické zpěvačky Hayley Williams. Paromore spolupracovali s producenty jako jsou Mike Green (Yellowcard) a Rob Cavallo (Greeny Day, My Chemical Romance). Vydali čtyři řadová alba, kde zatím poslední, platinové Brand new eyes (2009) se dostalo na vrchní příčky světových hitparád. V roce 2010 dělali předskokany Green Day. Mezi jejich hlavní vlivy patří Jimmy Eat World, které mimo jiné také vystupují na Rock for people, Mew a Death Cab for Cutie.


John Butler Trio (www)

John Butler Trio je australská formace vedená kytaristou a zpěvákem Johnem Butlerem. V jejich hudbě se prolíná reggae, funky, blues, folk i bluegrass většinou v podání dvanáctistrunné kytary, kontrabasu a bicích. Vydali pět studiových alb a nejnovější April Uprising (2010) přijedou představit na Rock for people. Jsou to tři producenti, tři spisovatelé, tři hráči, kteří se sešli, aby vytvořili něco zvláštního, co obstojí ve zkoušce času.Pořadatelé se letos mohou pyšnit hned několika trumfy. Očekávané vystoupení kalifornských punkrockerů Sum 41 budou moci návštěvníci shlédnout v neděli. Další esa, White Lies a My Chemical Romance následují v pondělí. White Lies, kteří těží především z muziky Joy Division, což se projevilo hlavně na jejich první desce To Lose My Life, se těší čím dál větší oblibě nejen u nás, ale i ve světě. Na druhou stranu My Chemical Romance, často škatulkováni do stylu „emo“, jsou stálicemi hudební scény. Stejně tak i Pendulum, mix drum´n´bass a breakbeatu s rockovými prvky. Byli to právě oni, kdo vytvořil asi nejznámější remix k tracku Voodoo People od žánrově se moc nelišících The Prodigy.
My Chemical Romance (www)

Americká pětičlenná kapela z New Jersey, která snoubí prvky punku, emo-rocku, post-hardcore a pop-punku. Gerard Way, frontman kapely, se 11. září 2001 stal svědkem útoku na World Trade Center v New Yorku a to změnilo jeho život, začal se vyjadřovat pomocí huby a vznikla kapela My Chemical Romance. Hned jejich druhého alba se prodalo přes milion kusů a mělo platinový úspěch. Zahráli si společně s Avenged Sevenfold a předskakovali Green Day. Po vydání nejúspěšnějšího alba The black parade sklidili řadu prestižních ocenění a oznámili, že se nadále budou hudebně vracet k punk-rocku. Jsou držiteli cen Grammy a mezi jejich největší vlivy patří například Queen, The Smiths a The Misfits.
Sum 41 (www)

Sum 41 je kanadská punkrocková kapela. Za patnáct let své existence stihli vydat šest desek, z toho jedno best of album s názvem 8 Years of Blood, Sake, and Tears. Podíleli se na soundtracích k filmům jako je Spider-man, Prci Prci Prcičky 2 a 3, Fantastická čtyřka, Šílenci na prknech a dalším. Za zmínku také stojí fakt, že Sum 41 s koncertováním rozhodně nezahálí. Ročně odehrají kolem tří stovek koncertů a v loni se dokonce dvakrát objevili v České Republice.


Anberlin (www)

Americká formace, o jejichž první demo nahrávky usilovalo hned několik nahrávacích společností, patří mezi kapely, které si vystoupením na Rock For People užijí českou premiéru. Anberlin, hrající směsici alternativního rocku a popu, se mohou pochlubit pěti studiovými deskami. Už třetí desku Cities provázel velký úspěch v podobě 19. místa v hitparádě prestižního časopisu Billboard. Úspěšné bylo i další album New Surrender. Plejádu jejich diskografie prozatím zakončuje Dark Is the Way, Light Is a Place, které se vyznačuje mnohem temnějším zvukem, než tomu bylo u alb předchozích.


Kate Nash (www)

Posledním potvrzeným zahraničním interpretem je mladičká britská písničkářka Kate Nash. Ta začínala vystupováním po barech a klubech za doprovodu své kytary. V roce 2005 nahrála několik svých pop-rockových a neo-soulových (jak sama s oblibou říká) songů na server myspace.com, našla si managera a o dva roky později podepsala smlouvu se společností Polydor. Její singl Foundations se stal velmi úspěšným a Kate se tak dostala do podvědomí širší veřejnosti. I deska Made of Bricks se těšila velké oblibě fanoušků, navzdory ne moc příznivým ohlasům hudebních kritiků. Posledním počinem téhle talentované zpěvačky je album My Best Friend Is you. To se zvukově naprosto odlišuje od, výše zmíněného, Made of Bricks a je výrazně ovlivněno tvorbou Diany Ross a The Supremes.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Rock-for-People~28~cerven~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.