Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníVisací zámek, Plastic People, Jiří Schmitzer a další zahrají na podporu Tibetu

2.4.2009 | Autor: PR | sekce: novinky
Skupina Visací zámek podnítila protestní charitativní koncert s názvem Free Tibet 2009 a oslovila hudebníky a skupiny napříč žánry. Široká umělecká fronta se sejde a zahraje 7. dubna na koncertu v pražském Lucerna Music baru.

„Tibetská kultura, náboženství, jazyk a identita dnes odumírají. Tibeťané pod navládou Číny upadli do takové bídy, že zažívají peklo na zemi,“ těmito slovy před několika dny dalajláma připomněl padesáté výročí okupace jeho vlasti, ze které musel v roce 1959 odejít. Není to tak dlouho, kdy perzekuci a zákazy zažila také česká kultura. Za minulého režimu bylo mnohým znemožněna umělecká tvorba či její prezentace a další bylo dokonce vězněni. Umělci činní za minulého režimu na to nezapomínají a nemlčí k dění v Tibetu.

Kromě Visacího zámku se během večera představí také namátkou Plastic People of the Universe, Monika Načeva, Jiří Schmitzer, Michael's Uncle, Letajici koberec, E!E či N.V.Ú.

Všichni hudebníci vystoupí bez nároku na honorář; výtěžek ze vstupného bude věnován charitativnímu programu občanského sdružení Potala. Lístky jsou k dostání v předprodejích za 280 Kč (+ popl.), na místě pak za 350 Kč.

Free Tibet 2009, Praha – Lucerna Music Bar, 7. 4. 09
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Visaci-zamek-Plastic-People-Jiri-Schmitzer-a-dalsi-zahraji-na-podporu-Tibetu~02~duben~2009/

Komentáře

celkový počet: 1

zz  tibet

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.