Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníStrhla se rvačka o kapely ve finále Šance Muzikus!

28.5.2018 | Autor: Daniel Andel | sekce: novinky
Promiňte lehce bulvární nadpis, který je třeba brát s nadhledem, neb k žádné fyzické potyčce na finále Šance Muzikus nedošlo -  nicméně jak si jinak vysvětlit, že finalistům původně slibovaných 30 slotů (hracích časů) na festivalech, se během večera rozšířilo na celých 50 slotů? Na finále se totiž přišli nezávazně podívat i zástupci dalších akcí a na místě si rovnou vybrali kapely, kterým účast nabídli. Soutěž se tak zvrhla v téměř showcase, za což jsme rádi nejen my v Muzikusu, ale jistě i vybrané kapely a neméně pořadatelé.

Všechny kapely podaly během večera skvělé výkony, naprosto profesionálně, bez potřeby zásahu inspice, se vypořádaly s časově omezenými přestavbami a velmi krátkými sety (obvykle 3-4 skladby) a přesvědčily tak porotu, dramaturgy i pořadatele o svých přednostech. Ač se jedná o soutěž, nevyhlašujeme již tradičně pořadí, v jakém se kapely umístily v pomyslném žebříčku hodnocení porotců. Nebylo by to, vzhledem k žánrové různorodosti, ani úplně spravedlivé. A tak, jako obvykle, dáváme na vědomí, kterým kapelám byla nabídnuta účast na jednotlivých akcích:

Artmosféra – Rock for people (RFP), OAMF Přeštěnice (OAMF), Sázavafest (SF), Poznej svého farmáře (PSF) a Malá Paříž (MP)
Brixtn – RFP, OAMF, Černá open air (ČOA) a MP
Filip Zangi & Purpur – RFP, OAMF, ČOA, SF, Žižkovský Pivofest (ŽP), Dotkni se Písku, MP
Gingerhead – RFP, Hostivařské hudební slavnosti (HHS), SF, Rockování, Festiwall, MP
Sabrage – RFP, OAMF, ŽP, MP
Šoulet -RFP, SF, HHS, ČOA, ŽP, MP
Točílas – RFP, SF, ČOA, ŽP, PSF, MP
Veronika Wildová & Divoko – RFP. SF, PSF, MP

(Malá Paříž je spíše malá šňůra po letních scénách v Děčíně, Tisé, Ústí n/L a Teplicích, přičemž každá z kapel absolvuje minimálně dvě hraní, takže výsledný počet 50 slotů se může ještě časem rozšířit).

Děkujeme nejen finalistům, ale všem 256 přihlášeným kapelám za odvahu a těšíme se společně na příští jubilejní 10. ročník Šance Muzikus 2019!
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Strhla-se-rvacka-o-kapely-ve-finale-Sance-Muzikus~28~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.