Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníProtipóly hip-hopu na Boomboxu: v červenci Die Antwoord, v srpnu DJ Shadow

21.6.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky
Ani přes léto nebude v pražském Lucerna Music Baru chybět hip-hopová party Boombox, ba naopak. Po vystoupení americké dvojice Dead Prez, na které dojde už tento čtvrtek, se na ní nejprve 7. července představí vycházející trojice Die Antwoord a 10. srpna pak naváže jedna z ikon svého žánru – DJ Shadow.

„Die Antwoord jsou vtipný, ale je to vtip? A jestli jo, je to ten nejlepší nebo ten nejhorší vtip, co jste kdy slyšeli? Myslí to vážně nebo ne? Jsou nejvíc real a poslední hlásná trouba ghetto muziky, co nabourala systém nebo vykalkulovaný produkt znuděných hudebních producentů, které omrzeli boybandy a další ohrané modely?,“ tyto otázky si v tiskové zprávě pokládají promotéři Boomboxu nad trojicí Die Antwoord z Jihoafrické republiky. Ta se totiž v posledních měsících stala fenoménem, o jehož slávu se v nemalé míře zasloužil internet – ať už jde o populární videa na YouTube, nebo formu distribuce debutové desky $O$, která byla fanouškům zpočátku nabízena k volnému stažení. Do naší metropole tedy přijíždí ještě „za čerstva“, jen pár měsíců po svém vzniku, během svého prvního evropského turné.

Američan Josh Davis, známý v hudebním světě jako DJ Shadow, je synonymem pro celou jednu generaci producentů a DJů, kteří v půlce devadesátých let nastartovali vlnu nového žánru, označovaného jako instrumentální hip hop. Ve svých abstraktních beatech, zpravidla bez hostujících MCs, kladou důraz na kompozice, příběh a pocit, čímž dokazují, že škatulka hip hop dokáže být mnohem pestřejší a pro širší publikum přístupnější.
„Na tohle turné jsem natěšenej hned z několika důvodů: kvůli nový muzice, kterou prvně zahraju, kvůli jedinečný audiovizuální prezentaci a kvůli místům, která navštívím – spoustu z nich vůbec poprvé,“ říká k nadcházejícímu turné DJ Shadow, který se konkrétně do česka vrátí po osmi letech.

Předprodeje na obě akce probíhají v sítích Ticketpro, Ticketstream, Ticketportal. Vstupenky na Die Antwoord pořídíte za 380 Kč (+ popl.) a na DJe Shadowa za 650 Kč (+ popl.), na místě pak lístky budou stát 500 Kč (Die Antwoord), resp. 750 Kč (DJ Shadow).

Die Antwoord, Praha – Lucerna Music Bar, 7. 7. 10
DJ Shadow, Praha – Lucerna Music Bar, 10. 8. 10
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Protipoly-hiphopu-na-Boomboxu-v-cervenci-Die-Antwoord-v-srpnu-DJ-Shadow~21~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.