Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPrague Jazz Open se zvolna blíží

22.6.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Letní část festivalu začíná ve čtvrtek, i když dle propagace soudě to tak zatím nevypadá. Nicméně program nabízí pestrou přehlídku relativně méně známých jmen z tuzemska a zahraničí. 23. června by se v klubu Tropison v 5. patře OD Kotva mělo otevřít Karibské a latinskoamerické okno festivalu. Hraje vynikající kubánské, v Nizozemí usazené Ramón Valle Trio, jehož kapelník, pianista a skladatel Ramón Valle se v Praze objevil už vloni na Mezinárodním festivalu jazzového piana (celé trio pak hrálo na Jazz & Blues festivalu v Ústí nad Labem). Předskakuje pražské akustické trio No Borders, které tvoří pianista Matěj Benko, kontrabasista Jan Greifoner a bubeník Branko Križek. Druhým koncertem Carribean & Latin America Window bude v úterý 28.6. argentinské Raul Carnota Trio (Raul Carnota, kytara a zpěv - Carlos 'Tero' Buschini, kontrabas - Martin Bruhn, bicí a perkuse) a Vesna Caceres & Cuba Kubikula na nádvoří Nosticova paláce.
Mezitím vystoupí v rámci EU Western Window v pátek 24.6. v Sukově síni Rudolfina trio renomovaného francouzského kytaristy Marca Ducreta (+ Bruno Chevillon - kontrabas, Eric Echampard - bicí) společně s pražským kvintetem S'aight manželů Hlavenkových (Patrik Hlavenka - kytara, Rosťa Fraš - tenor a sopránsaxofon, Beata Hlavenková - piano, Rasťo Uhrík - kontrabas, Dano Šoltis - bicí), do západoevropského okna se vejde i italský trumpetista Paolo Fresu se svým P.A.F. triem (+ Furio Di Castri - kontrabas,  Antonello Salis - piano a akordeon).
Mezitím jsou tu ještě EU Nordic Window (norská saxofonistka Frøy Aagre a její kvartet Offbeat, dánský pianista Jacob Anderskov s mezinárodním triem) a EU Central & Czech/Slovak Window (Bolla Gábor Quartet a Martina Fišerová, Grzegorz Karnas Quartet, V.B. Jazz Quartet, Work In Progress, Vertigo Quintet, Otto Hejnic Trio, Jiří Nedoma Trio)... Pro podrobnější aktuální program doporučujeme navštívit stránky Prague Jazz Open nebo snad radši sledovat plakáty. Mimochodem předběžný program své podzimní části zveřejnil nedávno také AghaRTA Prague Jazz Festival - v říjnu a listopadu se můžete těšit do Lucerna Music Baru na Hirama Bullocka, Maceo Parkera, Charlieho Huntera, trio Scofield-Swallow-Stewart a Richarda Bonu.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Prague-Jazz-Open-se-zvolna-blizi~22~cerven~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.