Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJazz-rapoví US3 zavítají do Prahy

19.10.2006 | Autor: redakce | sekce: novinky
Britská jazz-rappová kapela US3 v listopadu opět dorazí do Prahy, aby představila své poslední album Schizophonic.

US3 je projekt londýnského producenta Geoffa Wilkinsona. Kapela se zformovala v roce 1992, když se Geoff dal dohromady se svým parťákem Melem Simpsonem. V tomtéž roce vzniklo demo Cantaloop, které se přesně o dva roky později usadilo v americké top 10. V té době už se následné album Hand On The Torch stalo všeobecným fenoménem, prodalo se více než milion jeho kopií.

Po několika světových turné opustil kapelu Mel Simpson a Geoff se rozhodl, že je potřeba US3 trochu oživit. Newyorští rappeři KCB a Shabaam Sahdeeq vystřídali Kobieho Powella, Rahsaana Kellyho a Tukku Yoota a výsledkem bylo album Broadway & 52nd.
Po čase do kapely přišli raper Michelob a zpěvák Alison Crockett. Třetí album An Ordinary Day In An Unusual (2001) představovalo další posun v tvorbě, když se zde objevily prvky drum’n’bassu a jihoamerické a indické muziky. Na následné Questions (2003) se US3 zřekli samplů vytvořily album ovlivněné především jihoamerickou muzikou a tehdy populárním nu-soul proudem. Jako vokalisty obsadil Geoff brooklynského rappera Reggiho Wynse a zpěvačku Mpho Skeef, kteří přidali albu na aktuálnosti.
Aktuální deska Schizophonic zastihuje Geoffa a jeho tým raperů a hudebníků opět ve snaze složit střípky jazzu a hip hopu do jednoho kaleidoskopického celku. Deska je charakteristická živelností, drsností a svižným tempem. Velký důraz se kladl právě na spojení živé muziky s hip hopovými beaty. Album představuje dva nové rapery, Akila Dasana a Gastona, stejně tak jsou zastoupeni všichni členové US3, kteří s kapelou hrají naživo.

Vstupenky v předprodeji za 350 Kč (+ popl.), nebo na místě za 450 Kč.

US3, Praha – Lucerna Music Bar, 23. listopad 06
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jazzrapovi-US3-zavitaji-do-Prahy~19~rijen~2006/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.