Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPaul Motian Trio i Pat Metheny Group se vracejí

15.3.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Nové album I Have The Room Above Her představuje návrat Paula Motiana jako leadera k labelu ECM, který jako první předestřel souvislosti jeho skladatelského a hudebního směřování. Slavný americký bubeník arménského původu je dnes, ve svých 74 letech, na tvůrčím vrcholu, což vedle dlouhé řady nahrávek pod svým jménem (v posledních letech vycházely především na dalším německém labelu Winter & Winter) dokázal třeba jako člen tria pianistky Marylin Crispell na excelentním albu Storyteller (ECM 2004). Novinka je další nahrávkou originálního tria, které debutovalo albem It Should Have Happened A Long Time Ago (ECM 1984). Společně s Motianem ho tvoří dvě fascinující osobnosti současného jazzu, tenorsaxofonista Joe Lovano a kytarista Bill Frisell, který svou přítomnost v triu označil za jednu z nejcennějších a nejvíce inspirujících zkušeností, jaké ho kdy potkaly.
Produkčně-distribuční společnost 2HP / Arta, která k nám výše zmíněné tituly dováží, zveřejnila také informaci k chystanému koncertu jiného kytaristy, jehož začátky jsou spojeny se značkou ECM. V rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu se 23. května ve velkém sále Lucerny zastaví Pat Metheny Group během svého světového turné k novému albu The Way Up (Nonesuch / Warner Music). Společně s hlavním protagonistou, jedním z nejosobitějších kytaristů současnosti Patem Methenym přijedou do Prahy jeho dlouholetí souputníci, klávesista Lyle Mays a basista Steve Rodby, trumpetista Cuong Vu a bubeník Antonio Sanchez, kteří se v rámci PMG představili už na předchozím albu i minulém pražském koncertě a dva nováčci ve skupině, švýcarský harmonikář Grégoire Maret a brazilský kytarista Nando Lauria. Předprodej vstupenek v cenách od 590 Kč do 1090 Kč začal 11. března.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Paul-Motian-Trio-i-Pat-Metheny-Group-se-vraceji~15~brezen~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.