Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNová tvář české ženské hudební scény Adéla Michálková představuje singl a videoklip „Slunce přestává hřát“.

31.10.2020 | Autor: PR | sekce: novinky
Nová tvář české ženské hudební scény Adéla Michálková představuje singl a videoklip „Slunce přestává hřát“.

Adéla Michálková se na hudební scéně představila z kraje letošního roku svou prvotinou „Věrná peřinám.“ Dnes představuje druhý singl z připravovaného debutového alba, nad jehož vznikem bdí uznávaný český producent Boris Carloff. Album, které se bude pohybovat v žánru popové hudby s elektronickými aranžemi, vyjde na začátku roku 2021. Skladba „Slunce přestává hřát“ pochází z autorského pera zpěvaččina manžela, uznávaného skladatele a aranžéra Martina Blažka a textaře Marka Sloupa. K singlu nabízí videoklip z krásné moravské přírody z tvůrčí dílny režiséra Vojtěcha Filčeva a kameramana Tomáše Galáska.

„Pro videoklip jsme vybrali různé rozhledny na Moravě, některé až téměř u slovenských hranic. Ne všechna místa byla dostupná vozem, takže jsme strávili oba natáčecí dny doslova s batohem na zádech. Musím říct, že to byla celkem výzva. S Vojtou jsme chtěli dostat do obrazu co nejvíce přírodního geometrična, tak jsme během obou dnů potřebovali stihnout východ slunce nebo posun slunce v konkrétním místě a konkrétním čase,“ popisuje zpěvačka Adéla Michálková.
S kamerou navštívila tvůrčí trojice místa jako jsou pozorovatelna Durch, švestkové sady Rudolfa Jelínka nebo Stezku nad vinohrady v Kobylí.
Netradiční vizuální pojetí klipu se promítá i ve výrazné barevné stylizaci obrazu.  „Chtěli jsme jít za hranice vnímání lidského zraku. Charakter obrazu dostává nádech dramatické a místy až apokalyptické krajiny, kde původně zelené odstíny jsou ostře červené. Práce se změnou barev pro nás byla zásadní i v širší symbolice, kdy text poukazuje na změny, které nelze běžným okem pozorovat,“ vysvětluje režisér a scénárista Vojtěch Filčev.

Více na www.adelamichalkova.cz
https://www.youtube.com/watch?v=Ek0JBu1DP8A  
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nova-tvar-ceske-zenske-hudebni-sceny-Adela-Michalkova-predstavuje-singl-a-videoklip-Slunce-prestava-hrat~31~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.