Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJablkoň vydává novinku Půlpes, pokřtí ji v Praze a Brně

26.5.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky
Už třicet let se na domácí scéně pohybuje skupina Jablkoň. V těchto dnech vydává nové album s názvem Půlpes, které záhy pokřtí na dvojici koncertů: už zítra ve společnosti Sester Steinových v pražském Paláci Akropolis a den na to na společném koncertu s kapelou Ty syčáci v brněnském klubu Musilka.

Přes mnohá protivenství a nebezpečenství proplulo natáčení nového alba ke své závěrečné fázi. Místo v prosinci zesnulého Petra Wernera ho dotočil Aleš Ondrovčík, který se už podílel i na některých albech předešlých.

„Jde o nejtvrdší album (někde mezi kazivcem a korundem) skupiny Jablkoň za posledních šestnáct set dvacet týdnů. Jedenáct skladeb nových, jeden a půl coververze plus dva bonusy. Hraje nejtvrdší sekce skupiny Jablkoň - Velká polní. všichni hosté jsou tajní! Kdo nebude překvapen je nepřekvapitelný,“ říká Michal Němec, vůdčí osobnost skupiny.

Jablkoň začala koncertovat před třiceti lety pod křídly pražské Jazzové sekce. Svou činnost později dělila mezi rockové a folkové akce, občas zabrousila i do oblasti jazzu a vážné hudby. V současném koncertním programu Jablkoň úspěšně kombinuje své tradiční hledačské pojetí s novými písničkami.

Jablkoň + Sestry Steinovy, Praha – Palác Akropolis, 27. 5. 09
Jablkoň + Ty syčáci, Brno - Musilka, 28. 5. 09
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jablkon-vydava-novinku-Pulpes-pokrti-ji-v-Praze-a-Brne~26~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.