Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBoskovice i Bienále bez Charming Hostess, leč jsou tu raperky ze Senegalu!

14.7.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Dnes začíná festival BOSKOVICE 2005, v jehož programu dochází ke změně. Jak oznámil pořádající Unijazz, z technických důvodů do ČR vůbec nepřijede americké trio Charming Hostess. Ženský vokální soubor, vydávající na značce Johna Zorna Tzadik, měl se svým novým programem Sarajevo Blues dnes vystoupit také v pražském Veletržním paláci v rámci 2. mezinárodního bienále současného umění. Tam jsou tedy nejbližšími účinkujícími finsko-české trio ParaNeuro (19. července) a ženský improvizační kvartet Spunk z Norska (23. července).

Zajímavý koncert na poslední chvíli naopak přibyl v dlouhodobě probíhající sérii Jazz Meets World: V Baráčnické rychtě na pražské Malé Straně dnes od 20 hodin vystoupí Alif, první ženská rapová skupina ze Senegalu. Jejich hudba vyrůstá z bohaté tradice afrického hip hopu, který má hlavní centrum v senegalském Dakaru. Oumy N´Diaye, Minar Sall a Myriame Diallo, tedy členky Alifu, si vydobyly značný respekt i mezi svými mužskými kolegy - koncertovaly třeba s Positive Black Soul, Xuman či Pee Froiss. 
No a v Boskovicích si na 13. ročníku festivalu pro Židovskou čtvrť můžete do neděle 17. července užít spoustu alternativní, nejen hudební zábavy a poučení na mnoha rozmanitých místech. Pokud jste na tomhle festivalu pohody a tolerance ještě nebyli, nenechte se zmást záplavou dalších akcí rádoby podobného druhu a vyražte...

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Boskovice-i-Bienale-bez-Charming-Hostess-lec-jsou-tu-raperky-ze-Senegalu~14~cervenec~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.