Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBienále současného umění nezapomíná na hudbu

13.6.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

V rámci doprovodných programů Mezinárodního bienále současného umění 2005 pořádá Národní galerie v Praze od 13. června do 11. září řadu koncertů. Už na pondělním zahájovacím večeru se v Malé dvoraně Veletržního paláce objeví duo Mikoláš Chadima / Pavel Richter, tedy dva z nestorů zdejší alternativní scény, kteří se takřka po 30 letech od společného působení v kapele Elektrobus sešli vloni v novém společném projektu (podruhé vystoupí dvojice ještě 2.7. v kinosále).
16. června se v klášteře Svaté Anežky České (U milosrdných 17, Praha - Staré město) představí Christian Wallumrød Ensemble z Norska. Pianista a skladatel Christian Wallumrød patří k nové generaci skandinávských jazzmanů, kteří vyrostli mimo jiné na poslechu nahrávek z produkce značky ECM v 70. a 80. letech a dnes přicházejí s vlastní, naprosto osobitou tvorbou. Na třetím Wallumrødově albu pro ECM, titulu A Year From Easter z letošního dubna, hrají jeho souputníci, trumpetista Arve Henriksen a bubeník Per Oddvar Johansen a dále hráč na moderní i historické skandinávské housle a violu Nils Økland, který se jinak věnuje spíš folklóru a staré i soudobé klasické hudbě. Všechny můžete slyšet na pražském koncertě, na přání kapely v tomto vyjímečném prostoru zcela akusticky.
24. a 25. června se v kinosále NG odehrají dva večery pod názvem Amplify 2005: Union - Festival nové improvizace, během nichž vystoupí respektovaní umělci z okruhu vydavatelství Erstwhile Records (Keith Rowe, Günter Müller, Toshimaru Nakamura a další).
V dalších týdnech a měsících budou ve Veletržním paláci hrát například Oldřich Janota, DJ Tráva, Paraneuro, SuperCroo nebo další norský fenomén, ženský improvizační kvartet Spunk ze stáje Rune Grammofon. Podrobný program na stránkách Bienále.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Bienale-soucasneho-umeni-nezapomina-na-hudbu~13~cerven~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.